Tenis

Mám bolesti každý den, přiznal kulhající Nadal po porážce v Madridu

Mám bolesti každý den, přiznal kulhající Nadal po porážce v Madridu
Tenista Rafael Nadal Zdroj: profimedia.cz

Tenista Rafael Nadal, který na turnaji v Madridu prohrál už ve čtvrtfinále s mladíkem Alcarazem, přiznal, že ho trápí chronické zranění nohy. Španělského šampiona prozradilo i kulhání během tiskové konference.

Nadal po zápase s teprve 19letým Carlosem Alcarazem přikulhal na tiskovou konferenci, čímž mnoho novinářů vyděsil. "Kdybyste mě viděli každý den, nedělali byste si tolik starostí, kulhám skoro každý den," prohlásil s úsměvem 35letý Španěl.

Následně ale vítěz 21 grandslamových titulů zvážněl. "Noha mě bolí často, obzvlášť po tříhodinovém zápase nebo dlouhém tréninku. Takže je normální, že teď chodím trochu špatně. Mám chronické zranění nohy, které není léčeno," dodal Rafael Nadal, který v Madridu skončil už ve čtvrtfinále, když ho po výsledku 6:2, 1:6 a 6:3 porazil 19letý krajan.

Související obsah

Alcaraz se tak rázem stal prvním teenagerem, který dokázal Nadala porazit na antuce. Zároveň je také nejmladším semifinalistou na Madrid Open. Právě v semifinále se pak španělský talent utká s další tenisovou legendou Novakem Djokovičem. "Je to porážka, kterou lze snadno strávit. Carlos má totiž bezpochyby úroveň na to, aby porazil kohokoli na světě," pochválil Nadal svého krajana.

35letý Nadal se v Madridu objevil po zranění žeber, kvůli kterému chyběl na kurtech šest týdnů a sám Španěl tak přiznal, že stále není stoprocentně fit. Mnoho fanoušků je tak zvědavých, zdali se tenisový šampion dokáže připravit na Roland Garros, které začíná už 16. května, a Nadal zde získal rekordních 13 titulů.

Na letošním Wimbledonu můžou startovat i neočkovaní tenisté:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události