Nadal po zranění prohrál se španělským talentem, Djokovič jde na antuce dál

Tenista Rafael Nadal nezvládl čtvrtfinále na turnaji v Madridu a prohrál se španělským mladíkem Carlosem Alcarazem. Teprve 19letý tenista dokázal svůj velký vzor zdolat ve třech setech po výsledku 6:2, 1:6 a 6:3. Do semifinále naopak postoupil Novak Djokovič, jenž vyřadil Poláka Hurkacze.

Sám Nadal před zápasem tvrdil, že je outsider, a to i vzhledem k jeho zranění žeber, po kterém není stále fit. Nakonec se jeho slova potvrdila. V prvních dvou gemech se oba tenisté připravili o servis. Nicméně pak začal dominovat 19letý Alcaraz, jenž se dostal do vedení 3:1 a následně vyhrál první set 6:2.

Jenže vítěz 21 grandslamových titulů se nevzdal a ve druhé sadě ukázal, proč je stále velký šampion. Alcaraze dvakrát brejknul a vyhrál 6:1.

​Nicméně následně rozhodla fyzická kondice, o které Nadal sám mluvil. Ve třetím setu totiž španělský mladíček a aktuální světová devítka ukázal svoje schopnosti, třetí set opanoval výsledkem 6:3 a poprvé v kariéře porazil svůj velký vzor.

V semifinále se Carlos Alcaraz utká s další hvězdou tenisových kurtů Novakem Djokovičem, jenž ve čtvrtfinále vyřadil po výsledku 6:3 a 6:4 Huberta Hurkacze.
Druhou semifinálovou dvojici obstarají vítězové duelu Rublev vs. Tsitsipas a Auger-Aliassime vs. Zverev.

ATP Madrid:

Djokovič Hurkacz 2:0 (6:3, 6:4)

Nadal Alcaraz 1:2 (2:6, 6:1, 3:6)

Na letošním Wimbledonu mohou startovat i neočkovaní tenisté:

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.