Hokej

Bettman svolil. Nadějní mladíci z Ruska mohou být draftováni do NHL

Bettman svolil. Nadějní mladíci z Ruska mohou být draftováni do NHL
Komisař NHL Gary Bettman | Zdroj: Profimedia.cz

Komisař nejslavnější hokejové ligy na světě Gary Bettman odpověděl na jednu zásadní otázku. S blížícím se draftem se spekulovalo, zda vzhledem k invazi Ruska na Ukrajině bude možnost vybírat nováčky z této východní země do NHL. Jeden z nejvlivnějších lidí ve světovém hokeji tuto možnost oficiálně posvětil.

Na začátku ruské invaze došlo k ukončení obchodních vztahů mezi NHL a Ruskem, k suspendaci hráčů ale nedošlo. "Okamžitě jsme odsoudili Rusko," pronesl tehdy Gary Bettman. "Myslím, že je fér poukázat na to, že naši hráči hrají za své týmy, nehrají za Rusko. Jsou v docela obtížné situaci, zvláště ti, kteří mají rodinu v Rusku," dodal komisař NHL.

Sankce proti Rusku platí napříč všemi sporty, národní týmy byly vyhozeny ze všech velkých turnajů. IIHF přesunulo i juniorský a dospělý šampionát pryč ze země, které vládne Vladimir Putin. Mladí Rusové nebudou ovlivněni ani směrem do budoucnosti. 

Gary Bettman totiž v sobotu pronesl, že ruští mladíci budou moci být draftováni na letošním draftu, který se koná v kanadském Montrealu na začátku července. O účasti Sborné na Světovém poháru nebylo zatím rozhodnuto. 

Související obsah

​Největším ruským želízkem v draftu měl být útočník Ivan Mirošničenko, ale tomu byla v březnu diagnostikována rakovina. Mezi zajímavé mladíky patří například Danila Jurov či obránce Pavel Minťukov. Hned dvanáct Rusů působilo v Kanadě či Americe, jejich šance na vybrání je tímto zvýhodněna. 

Mezi nejlepší evropské hokejisty patří David Pastrňák, který se v noci gólově prosadil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události