Fantastický Alcaraz porazil dalšího titána. Djokovič padl ve třech setech

Španělský tenista Carlos Alcaraz Zdroj: profimedia.cz

Španělský tenista Carlos Alcaraz si v Madridu připsal další famózní úspěch. Tentokrát v semifinále vyřadil ve třech setech i světovou jedničku Novaka Djokoviče. 19letý talent si tak na antukovém turnaji zahraje finále.

Ve fantastickém zápase si zpočátku vedl lépe Carlos Alcaraz, který hned v první hře získal servis a následně se dostal do vedení 2:0. Jenže v osmém gemu Djokovič srovnal stav na 4:4. První set se tak nakonec dostal do tie-breaku, kde prokázal srbský tenista větší zkušenost a vyhrál 7:6.

Jenže ve druhé sadě ukázal 19letý mladíček, že je na svůj věk také extrémně herně vyspělý. S vítězem 20 grandslamů držel krok a za stavu 6:5 si při Djokovičově servisu vybojoval setbol, který nakonec na druhý pokus využil.

Semifinálová bitva se tak dostala do třetího setu. V něm si oba tenisté trpělivě drželi servis. Za stavu 5:4 si ale Alcaraz vybojoval mečbol, který však esem Djokovič odvrátil. Utkání se tak muselo rozhodnout v dalším tiebreaku.

V něm se hrálo o každý bod, nicméně nakonec se raduje 19letá senzace ze Španělska, která po hvězdném Nadalovi porazila i světovou jedničku Novaka Djokoviče a zahraje si v Madridu finále. V něm se utká s vítězem druhého semifinále Tsitsipas vs. Zverev.

Novak Djokovič se titulu nedočkal ani na domácím turnaji v Bělehradě, kdy ve finále schytal od Rusa Rubleva kanára:

ATP Madrid - semifinále:

Djokovič - Alcaraz 1:2 (7:6, 5:7, 6:7)

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.