Tenis

Tenista Becker si stěžuje na podmínky ve vězení, trápí ho malé porce jídla a hluk

Tenista Becker si stěžuje na podmínky ve vězení, trápí ho malé porce jídla a hluk
Bývalý tenista Boris Becker | Zdroj: profimedia.cz/UPI

Bývalý tenista Boris Becker si musí zvykat na těžké podmínky ve vězení. 54letý trojnásobný vítěz Wimbledonu byl minulý týden odsouzen na dva a půl roku za maření insolvenčního řízení. Podle výpovědí Beckerovi dělají problémy malé porce jídla a neustálý hluk.

Boris Becker byl umístěn do věznice ve Wandsworthu, která sídlí kousek od wimbledonských kurtů, kde Becker slavil tři grandslamové tituly. Nicméně za mřížemi to podle deníku The Daily Mail není žádný med.

Německý tenista má údajně problém s malými porcemi jídla a využívá tak své týdenní vězeňské kapesné 10 liber (cca 300 Kč) na doplnění zásob o sušenky, banány a další potraviny z jídelny.

Mimo to trápí Beckera také spaní v malé cele, kde je neustálý hluk. Očekává se však, že by měl být odsouzený grandslamový vítěz v nebližší době převezen do věznice, kde jsou podmínky lepší.

Související obsah

"Má to těžké a nejhorší ze všeho je jídlo. Nemůže uvěřit, jak je špatné a jak malé jsou porce. Jedno z jeho prvních jídel bylo hovězí maso, což prý nebylo dobré. Je také šokován nedostatečnou hygienou ve věznici, která je tak přeplněná," stojí ve výpovědi od nejmenovaného zdroje, kterou získal deník The Sun.

Šestinásobný grandslamový vítěz a bývalá světová jednička Boris Becker byl minulý týden odsouzen na dva a půl roku. Provinil se tím, že po svém bankrotu v roce 2017 zatajil převod 427 tisíc eur (10,4 milionu korun) na účty devíti příjemců. Tenista se může proti rozsudku odvolat, jelikož je nepravomocný. "Samozřejmě Boris Becker může tento verdikt napadnout, ale bude trvat několik měsíců, než dojde k řízení. Ale pokud bude hrát dál na nevinného, ​​nemá šanci. Jen s výčitkami svědomí, s přiznáním viny má šanci na podmínečné propuštění. Musí říct, že udělal chyby. Protože to se ještě nestalo," vyjádřil se pro Bild právník Burkhard Benecken.

Za Borisem Beckerem už prý do věznice dorazila také přítelkyně Lilian, která po jeho boku byla i při soudním řízení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události