Fotbal

Rusko zabíjí naše děti, mělo by dostat tvrdší trest, zlobí se kouč Ukrajiny

Rusko zabíjí naše děti, mělo by dostat tvrdší trest, zlobí se kouč Ukrajiny
Trenér ukrajinské fotbalové reprezentace Oleksandr Petrakov Zdroj: profimedia.cz

Trenér ukrajinské fotbalové reprezentace Oleksandr Petrakov se ohradil proti ročnímu trestu, které od organizací UEFA a FIFA dostalo Rusko. 64letý kouč by si přál, aby byl trest mnohem vyšší.

"Zabíjejí naše ženy, naše děti, ničí naše města, takže nemají právo soutěžit ve sportu," ostře se vyjádřil trenér Petrakov, který se aktuálně s ukrajinskou reprezentací připravuje ve Slovinsku. Už 1. června totiž Ukrajina sehraje baráž o postup na MS proti Skotsku.

64letému kouči ukrajinské reprezentace se nelíbí, že Rusko dostalo od Evropské fotbalové unie (UEFA) trest pouze pro příští sezonu. Kluby z Ruska si tak nezahrají Ligu mistrů, Evropskou ligu ani Evropskou konferenční ligu. Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) zároveň pozastavila činnost ruských týmů až do odvolání.

Související obsah

"Podle mého názoru by měly být zakázány alespoň na pět let. Minimálně pět let. Jeden rok je málo," pronesl Oleksandr Petrakov, který vede ukrajinskou reprezentaci od srpna 2021.

"Pokud nezastavíme jejich agresi, přijdou do jiných částí Evropy. Není to mírumilovný národ, takže ve sportu by na to měli doplatit," dodal na adresu ruské invaze na Ukrajině.

UEFA tímto způsobem potrestala Rusko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události