Atlético po šesti letech vyhrálo v lize madridské derby. Sevilla ztratila

Fotbalisté Atlética Madrid dokázali poprvé po šesti letech vyhrát v LaLize nad Realem Madrid. Z pokutového kopu o tom rozhodl Yannick Carrasco, který během zápasu zazdil několik dalších šancí. Atlético si tak díky třem bodům upevnilo čtvrté místo v tabulce.

V madridském derby se do první šance utkání dostal domácí Ángel Correa už v páté minutě. Jeho střela ale jen o kousek minula branku Realu Madrid. O tři minuty později mohl otevřít skóre zase Yannick Carrasco, ale ani on neuspěl.

Další velká příležitost pro Atlético přišla ve 38 minutě. Matheus Cunha byl faulovaný v pokutovém území, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Z protiútoku se Real dostal dokonce do zakončení, ale poté se rozhodčí vrátil k situaci na druhé straně a nařídil pokutový kop. K němu se postavil Yannick Carrasco, který s přehledem proměnil.

Real Mohl srovnat na konci prvního poločasu, ale Toni Kroos jen těsně minul vzdálenější tyč. Ve druhém poločase bylo Atlético nebezpečnějším týmem. Nejdříve Carrasco přestřelil a poté Cunhu skvělým zákrokem vychytal náhradní brankář Realu. V 77. minutě pak domácí podnikli protiútok dva na jednoho, který Carrasco zakončil střelou na přední tyč, ale trefil se jen do ní.

​V závěru utkání se už skóre nezměnilo, a tak Atlético dokázalo vyhrát madridské derby v lize poprvé po šesti letech. Díky tomu si upevnilo čtvrté místo v tabulce a dotáhlo se na rozdíl jednoho bodu na třetí Sevillu.

Fotbalisté Sevilly dokázali v 35. kole španělské LaLigy na poslední chvíli vybojovat alespoň bod v souboji proti Villarrealu. Hrdinou se stal stoper Jules Koundé, který v 96. minutě vstřelil vyrovnávající branku. Nicméně 23letý francouzský obránce mohl být také pořádným smolařem. V 54. minutě si totiž vstřelil dost hloupý vlastní gól. Nicméně do hry vstoupil VAR, který branku odvolal kvůli ofsajdu.

Villarreal se ale i tak dostal do vedení, když v 86. minutě otevřel skóre Lo Celso. V tu chvíli to vypadalo, že semifinalista Ligy mistrů získá tři body do tabulky španělské ligy, které by mu pomohly v bojích o poháry.