AC Milán otočil zápas proti Barákově Veroně a dál míří za titulem

Fotbalisté AC Milán udělali další důležitý krok k mistrovskému titulu. Na hřišti Hellas Verona, za kterou nastoupil v základní sestavě Antonín Barák, vyhráli 3:1, když museli otáčet. Na druhý AC Milán mají dvě kola před koncem dvoubodový náskok. Z vítězství se raduje také Atalanta Bergamo, která si upevnila sedmé místo a stále může pomýšlet i na pátou pozici.

Jako první dostali míč do sítě hráči AC Milán, když se Sandro Tonali protlačil do zakončení přes Ivana Iliče a přesnou ránou na zadní tyč překonal Montipa. Rozhodčí ale gól nakonec neuznal kvůli ofsajdu. Skóre tak překvapivě otevřeli domácí. Darko Lazovič utekl po levé straně, odcentroval do vápna, kam si naběhl Davine Faraoni, který hlavou poslal míč do sítě a Veronu do vedení.

AC Milán ale dokázal vyrovnat ještě do konce prvního poločasu. Rafael Leao se protlačil do pokutového území, kde našel lépe postaveného Sandra Tonaliho, který se prosadil přes obránce a zakončil do odkryté branky. Stejný hráč pak poslal Rossoneri do vedení ve 49. minutě. Akce byla nápadně podobná vyrovnávacímu gólu. Útok opět vedl Leao, který svému spoluhráči opět předložil míč jako na zlatém podnose. Italský záložník pak neměl problém uklidit míč zblízka do prázdné branky.

​V závěru utkání pak přidal AC Milán ještě jeden gól, kdy Alessandro Florenzi obdržel přihrávku do velkého vápna a přesnou ranou na zadní tyč zvýšil na 3:1. AC Milán se tak opět vrátil do čela tabulky, kdy má dvě kola před koncem náskok dvou bodů na druhý Inter Milán.

Nedělní výsledky 36. kola Serie A:

Spezia Calcio – Atalanta Bergamo 1:3

Branky: 30. Verde (Maggiore) – 16. Muriel (Malinovskyj), 73. Djimsiti (Demiral), 87. Pašalić (Muriel)

Venezia FC – Bologna FC 4:3

Branky: 4. Henry (Mäenpää), 19. Kiyine, 78. Aramu (pen.), 90+3. Johnsen – 45+2. Orsolini (Barrow), 55. Arnautović (De Silvestri), 68. Schouten

US Salernitana – Cagliari Calcio 1:1

Branky: 68. Verdi (pen.) – 90+9. Altare (Baselli)

Hellas Verona - AC Milán 1:3

Branky: 38. Faraoni (Lazović) – 45+3. Tonali (Leão), 49. Tonali (Leão), 86. Florenzi (Messias)