Skvělý Cavendish ovládl třetí etapu na Giru, v růžovém zůstává van der Poel

Třetí etapu na cyklistickém Giro d'Italia vyhrál britský jezdec Mark Cavendish. 36letý zkušený cyklista byl nejrychlejší v závěrečném spurtu a připsal si 16. výhru na slavném italském závodě. Růžový trikot drží Nizozemec van der Poel.

V úvodu etapy se od pelotonu odpoutala dvojice Mattia Bais a Filippo Tagliani, která byla v úniku už i v první etapě. Nyní se k nim přidal i Samuele Rivi a trojice vydržela 170 kilometrů, než ji zbytek startovního pole pohltil.

Třetí etapa, která se opět konala v Maďarsku, se tak tentokrát rozhodla v hromadném dojezdu. V něm ukázal, že do starého železa stále nepatří Mark Cavendish. Britský sprinter, který se naposledy na Giru objevil před devíti lety, využil skvělé podpory týmu Quick-Step a dojel si pro etapové vítězství.

Pro 36letého cyklistu to bylo už 160. karierní vítězství. Druhý dojel Francouz Démare a třetí Kolumbijec Gaviria. Jan Hirt tentokrát dojel v hlavním balíku na 39. místě. V celkové klasifikaci, kde je stále v růžovém Mathieu van der Poel, patří českému cyklistovi 54. příčka.