Plzeň přejela Spartu, Slavia zase Slovácko. Liga míří do napínavého finiše

Fotbalisté Viktorie Plzeň slaví výhru nad Spartou | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Slavie a Plzně si ve třetím kole vedli na výbornou. Nejprve Západočeši překvapivě snadno porazili Spartu 3:0 a stejný výsledek o tři hodiny později zopakovala také Slavia v utkání se Slováckem. Viktoria nyní má náskok na svého pražského rivala dvě kola před koncem dva body.

Slavia se dostala proti Slovácku do vedení ve 29. minutě a stálo to za to! Srdjan Plavšič se opřel do míče skoro z poloviny hřiště krásnou dalekonosnou ranou, která zapadla do odkryté branky. Na druhý gól v utkání si diváci museli počkat do 75. minuty, když se prosadil hlavou Ibrahim Traoré po centru Petra Ševčíka. Razítko na výhru Slavie pak dal šest minut před koncem Ondřej Lingr.

Spartě se na stadionu Viktorie Plzeň dlouhodobě nedaří, když tam v lize naposledy vyhrála 29. srpna 2011. I tentokrát byli Západočeši za favority, což potvrzovali od samotného začátku. Už v 8. minutě se na roh Kalvacha pověsil Jean David Beauguel, kterého hlídal Adam Hložek, a hlavou otevřel skóre zápasu.

Zdvojnásobit vedení se Viktoriánům podařilo ve 21. minutě. Jan Kopic přistrčil míč Milanu Havlovi, který parádní střelou na zadní tyč překonal Heču podruhé. Sparťané v tu chvíli byli na ručník. Naději jim ale v 26. minutě vykřesal domácí Bucha, který na půlicí čáře stáhl unikajícího Peška, a jelikož byl posledním hráčem, rozhodčí mu ukázal červenou kartu.

​I v deseti hráčích se domácí dokázali prosadit potřetí. Po Kalvachově centru prodloužil míč Mosquera na zadní tyč, kde číhal Hejda, jenž zvýšil vedení Plzně už na 3:0, což bylo skóre, které platilo i po prvním poločase.

Ve druhé půli se Spartě podařilo dostat míč do sítě, ale Hancko byl přistižen v ofsajdu. O dvě minuty později se pak počet hráčů na hřišti vyrovnal. Ladislav dostal poměrně spornou druhou žlutou kartu po kontaktu s Řezníkem a rozhodčí jej poslal do kabin. V poslední půlhodině si pak Viktoria vytvořila další tři šance, ale další gól už nepřidala.

Viktoria Plzeň –⁠ AC Sparta Praha 3:0

Branky: 8. Beauguel (Kalvach), 21. Havel (Kopic), 34. Hejda (Mosquera)

ČK: Bucha - Krejčí

Slavia Praha –⁠ Slovácko 3:0

Branky: 29. Plavšić, 75. Traoré (Ševčík), 84. Lingr (Plavšić)