Barák a spol. kousají prohru. Neapol nasázela Veroně pět branek

Fotbalisté Neapole otočili při své premiéře v novém ročníku Serie A duel s Veronou a zvítězili 5:2. U porážky domácího celku byl i český reprezentant Antonín Barák, který přišel na hřiště v 67. minutě. Hosté vybojovali triumf i poté, co prohrávali před koncem prvního poločasu 0:1. Do přestávky však dvěma trefami obrátili výsledek a po vyrovnávací trefě Hellasu odpověděli dalšími třemi brankami. Nakonec se tak mohli radovat.

Přestože byla Neapol na začátku duelu aktivní a objevila se v několika šancích, byl to domácí celek, který ve 29. minutě udeřil. Günter našel u levé tyče Lasagnu, a ten zblízka skóroval. O osm minut později ale bylo vyrovnáno. Lozano potáhl balon po pravé straně a nacentroval před branku, kde se do střely opřel Kvaratšelija a překonal Montipa.

Takhle vypadal duel Juventus a Sassuola:

Ještě před poločasovým hvizdem šli Neapolští do vedení. Lorenzo nahrál na zadní tyč Osimhenovi, jenž z první propálil brankáře Hellasu. Krátce po přestávce Verona srovnala krok. Po centru z pravé strany se do vzduchu pověsil Thomas Henry a smazal jednobrankové manko.

Pak už měli slovo jen hráči Neapole. V 55. minutě poslal hosty do vedení Zielinski, který dostal pas za obranu a krásně propálil Montipa. Po dalších deseti minutách hry Neapolští ještě zvýraznili náskok. Do střelecké listiny se tentokrát zapsal Lobotka. Ten si naběhl do vápna a placírkou zacílil k pravé tyči.

​Kanonádu dokonal v 79. minutě Politano, když z hranice pokutového území zacílil zcela přesně. V samotném závěru hostující tým přidal ještě šestou trefu, tu však rozhodčí po poradě s VARem kvůli faulu neuznali. Neapol tak v úvodním představení nové sezony zvítězila 5:2.

Výsledek pondělního zápasu 1. kola italské ligy:

Hellas Verona – SSC Neapol 2:5 (1:2)
Branky: 29. Lasagna, 48. Henry – 37. Kvaratšelija, 45+3. Osimhen, 55. Zieliński, 65. Lobotka, 79. Politano

Juventus Turín – US Sassuolo Calcio 3:0 (2:0)
Branky: 26. Di María, 43. Vlahovič (pen.), 51. Vlahovič