Další sporty

Ragbista skočil při oslavách výhry z mostu, spoluhráč už ho nezachránil

Ragbista skočil při oslavách výhry z mostu, spoluhráč už ho nezachránil
Samojský ragbista Kelly Meafua (uprostřed) v dresu reprezentace. Zdroj: Profimedia.cz

Samojský ragbyový reprezentant Kelly Meafua je po smrti. Jednatřicetiletý hráč US Montauban oslavoval vítězství nad Narbonne tak vehementně, že skočil z mostu. Jeho spoluhráč ho sice chtěl vytáhnout z vody a snažil se ho zachránit, to se mu však nepovedlo. Sám byl převezen do nemocnice, kde bojoval s podchlazením, ale už byl propuštěn. O úmrtí křídelníka informoval jeho klub prostřednictvím sociálních sítí a celá organizace je podle zástupců celku v šoku.

Francouzský celek US Montauban, který hraje tuzemskou druhou ligu, momentálně zažívá perné chvíle. Musel totiž řešit nečekané úmrtí uprostřed týmu. Samojský reprezentant Kelly Meafua se totiž rozhodl oslavit poslední výhru v sezoně proti Narbonne ve velkém stylu. 

Oslavy však neukočíroval a skočil z mostu. Do vody pro něj sice skočil spoluhráč Christopher Vaotoa, nedokázal však 31letého spoluhráče zachránit. Místo toho měl sám velké problémy, byl totiž odvezen do nemocnice, kde se léčil z podchlazení. 

O nešťastné události informoval klub na svých sociálních sítích. "S bolestí oznamujeme smrt Kellyho Meafuy a všichni jsme tragédií, která se stala v noci na sobotu, šokovaní. Všechny naše myšlenky jsou s jeho rodinou, spoluhráči a všemi, kteří klub milují," uvedli zástupci celku US Montauban.

Zároveň vyjádřili lítost nad tím, jakého hráče ztratili. "Kelly byl hráč, kterého měli všichni rádi. Jeho radost ze života byla nakažlivá. Ztratili jsme hráče, kamaráda a bratra," napsal klub na svých stránkách

Související obsah

​Samojský křídelník se jako teenager přestěhoval z rodné země na Nový Zéland a ragby začal hrát až poté, co mu bylo 20 let. V roce 2015 se vydal do Francie, kde už zůstal. Kromě Montaubanu působil také v Narbonne nebo Béziers. V sezoně 2013/2014 dokonce reprezentoval Samou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události