Tenis

Muchové se v Římě vůbec nedařilo. Prohrála hned v prvním kole

Muchové se v Římě vůbec nedařilo. Prohrála hned v prvním kole
Karolína Muchová | Zdroj: Profimedia

Karolíně Muchové se na turnaji v Římě vůbec nezadařilo. V italské metropoli prohrála hned v prvním kole, když nestačila na Chorvatku Petru Martičovou. S tou prohrála ve třech setech 2:6, 6:3 a 1:6.

Pro Muchovou šlo v Římě teprve o její třetí turnaj v letošním roce a poprvé padla hned v prvním kole. Předtím startovala na turnaji v Miami, kde nenastoupila ve třetím kole proti Naomi Ósakaové, jelikož se jí vrátily problémy s břišními svaly. Poté startovala v Madridu, kde ve druhém kole padla s Belindou Benčičovou.

Nyní se představila v Římě, v němž si zahrála vůbec poprvé v kariéře. A na zápas s Petrou Martičovou nebude vzpomínat zrovna v dobrém. První sada Češce vůbec nevyšla, jelikož ztratila dvě z úvodních tří podání, a padla hladce 2:6.

Související obsah

​Ve druhém setu sice přišlo zlepšení a díky jednomu brejku nakonec vítězství 6:3, ale rozhodující sada byla jasně v režii loňské turnajové semifinalistky. Muchové sebrala podání hned třikrát, přičemž sama o něj přišla pouze jednou, a Martičová tak třetí set uhrála v poměru 6:1.

V Římě tak zůstávají už pouze dvě Češky. Z kvalifikace se do hlavní soutěže prokousala Tereza Martincová, která v úterý nastoupí proti Američance Amandě Anisimovové. Šampionka z roku 2019 Karolína Plíšková má v prvním kole volný los.

Karolína Muchová by se měla představit i na letošním Wimbledonu. Toho se naopak nezúčastní tenisté a tenistky z Ruska a Běloruska:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události