Hokej

Euro Hockey Tour bude dva roky bez Rusů. Nahradí je Švýcaři

Euro Hockey Tour bude dva roky bez Rusů. Nahradí je Švýcaři
Hokejista Jiří Černoch po souboji se švýcarským protivníkem. Zdroj: Profimedia.cz

Švýcarští hokejisté nahradí v příštích dvou sezonách Rusko v sérii Euro Hockey Tour. Hráči ze země helvétského kříže se zúčastnili místo sborné už Švédských her a zastoupí ji i v následujících dvou letech.

Dohodu o tom, že Švýcarsko bude hrát na turnajích Euro Hockey Tour v příštích dvou soutěžních ročnících místo Rusů, podepsali zástupci Česka, Finska a Švédska ve Stockholmu, kde se o uplynulém víkendu konaly Švédské hry.

Na těch švýcarští hokejisté už letos poprvé hráli, když sbornou výjimečně nahradili. A nevedli si vůbec špatně. Domácí Finy porazili 3:2, Švédům podlehli 2:3 v prodloužení a v základní hrací době padli jen s Českem, jemuž podlehli 0:3.

Související obsah

​Teď mají jisté, že se na turnajích evropské hokejové smetánky objeví i v následujících dvou letech. V sezonách 2022/2023 a 2023/2024 uspořádají svůj turnaj v předvánočním čase, a nahradí tak ruský Channel One Cup. 

Rusové si vyloučení z EHT vysloužili kvůli invazi na Ukrajinu, která trvá od konce února. V jejím důsledku byla ovlivněna už řada sportů. 

Kari Jalonen se po Švédských hrách vyjádřil k nominaci Česka na MS:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události