Fotbal

Přestup Haalanda je údajně hotový. Měl by se stěhovat do Manchesteru

Přestup Haalanda je údajně hotový. Měl by se stěhovat do Manchesteru
Zdroj: profimedia.cz

Jaká bude budoucnost norského fotbalisty Erlinga Haalanda? Údajně je hotovo a dosavadní útočník Borussie Dortmund by se měl stěhovat na britské ostrovy, konkrétně do Manchesteru City. A anglický celek by za něj měl vyplatit obrovský balík.

Dny Erlinga Haalanda v Dortmundu jsou zřejmě sečteny. Fenomenální norský střelec by měl podle zahraničních médií i fotbalového insidera Fabrizia Romana zamířit do Manchesteru City. Podle jeho slov už měl v anglickém celku projít zdravotní prohlídkou.

Během několika dnů by měla být aktivovaná klauzule o uvolnění v hodně 75 milionů eur (1,8 miliardy korun). Oficiální oznámení o dohodě mezi Haalandem a Manchesterem City by mělo být zveřejněné do konce tohoto týdne.

Podle zpráv Fabrizia Romana by měl 21letý útočník podepsat s letošním semifinalistou Ligy mistrů smlouvu do června roku 2027 a pobírat plat 375 tisíc liber týdně (11 milionů korun).

Související obsah

​Haaland do Dortmundu přišel v lednu 2020 z rakouského Salcburku a v 88 soutěžních zápasech nastřílel 85 gólů. Jeho roli by měl převzít německý reprezentant Karim Adeyemi, jenž aktuálně hraje za již zmíněný Salcburk.

Haalandovi se letos opět daří. Wolfsburgu vstřelil dvě branky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události