Hokej

Pardubice přivedly hvězdné posily, nechybí tři bývalí útočníci z NHL

Pardubice přivedly hvězdné posily, nechybí tři bývalí útočníci z NHL
Lukáš Sedlák v dresu české reprezentace Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Majitel Petr Dědek to s extraligovým titulem myslí naprosto vážně. V úterý hokejové Pardubice zveřejnily sedm nových posil, které výrazně obohatí českou hokejovou extraligu. Východočeský celek přivedl například brankáře Romana Willa, produktivního obránce Petera Čerešňáka či útočníky Tomáše Hyku, Lukáše Radila a Lukáše Sedláka.

"Čeká nás sezona oslav 100 let pardubického hokeje. Cílem Dynama je medaile a tomu odpovídají i posily, které jsme získali. Přicházejí hráči na všechny posty. Fanoušci se mají na co těšit," pronesl pro klubový web Dynama Pardubice majitel Petr Dědek. 

K Dominiku Frodlovi přivedly Pardubice Romana Willa, který strávil poslední sezonu v Čeljabinsku. Plzeňský rodák zaznamenal úspěšnost zákroků nad 92 %. Obranu východočeský celek posílil o defenzivního Davida Musila či Tomáše Dvořáka, produktivitě zase pomůže Peter Čerešňák, který vloni zapsal 40 kanadských bodů.

S velkými posilami mohou pardubičtí fanoušci počítat v útoku. Všichni tři útočníci si totiž vyzkoušeli prestižní NHL, v posledním roce se jim výrazně dařilo v KHL. Dynamo posílí Lukáš Radil, Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák. "Co se týká útočných řad, tak přivádíme opravdu tři top hráče, kteří byli velice produktivní v nejlepších ligách na světě. Věříme, že pomohou klukům, kteří se prosazovali v loňské sezoně, a naše ofenzivní síla se ještě výrazně zvedne," pronesl sportovní ředitel Dušan Salfický. 

Související obsah

Aktuální soupiska HC Dynamo Pardubice pro sezonu 2022/2023:

Brankáři:
Dominik Frodl, Milan Klouček, Roman Will
Obránci: Peter Čerešňák, Tomáš Dvořák, Michal Hrádek, Tomáš Jelínek, Jan Kolář, Jan Košťálek, David Musil, Ondřej Vála, Jan Zdráhal
Útočníci: Matěj Blümel, David Cienciala, Tomáš Hyka, Robin Kaplan, Filip Koffer, Robert Kousal, Ondřej Matýs, Adam Musil, Matej Paulovič, Patrik Poulíček, Lukáš Radil, Ondřej Rohlík, Lukáš Sedlák, Michal Rouha, Robert Říčka, Tomáš Urban

Extraligu si budou po deseti letech znovu řídit kluby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události