Fotbal

Sparta a cíle s Pavlem Vrbou: Evropské poháry vyšly, titul opět ne

Sparta a cíle s Pavlem Vrbou: Evropské poháry vyšly, titul opět ne
Zdroj: Twitter @ACSparta_CZ

Fotbalové Spartě nevyšel tah s dalším trenérem. Ideálním řešením evidentně nebylo ani angažování Pavla Vrby, jelikož se opět nesplnily cíle pro tuto sezonu. Tím hlavním byl zisk titulu.

Když byl Pavel Vrba v únoru loňského roku jmenován hlavním trenérem Sparty, žádné konkrétní cíle prozrazeny nebyly. "Věřím, že ambice, o kterých jsme se s vedením bavili, naplníme," prozradil v prvním rozhovoru pro klubový web. Ale před novou sezonou už vedení přišlo s konkrétními cíli.

"Čeká nás plnění předsezonních cílů. Tím je jednoznačně Evropa. Nechci říkat, jestli Liga mistrů nebo Evropská liga, to ukáže až čas. Základní skupina v Evropě, ideálně s postupem, je něco, co musíme zvládnout v nové sezoně," řekl na tiskové konferenci generální ředitel Sparty František Čupr.

Související obsah

​​Tento cíl se dá považovat za splněný, jelikož se letenský celek prokousal do skupinové fáze Evropské ligy a následně se dostal i do jarní části. I když pouze do Evropské konferenční ligy, kde následně Pražané vypadli s Partizanem Bělehrad.

Jenže další cíl, ten hlavní, se opět splnit nepodařilo. Pohár pro mistra ligy se po osmi letech na Letnou stěhovat nebude, i když Rosický týmu před sezonou věřil. "Podle mě nemůžeme mít aktuálně jiný cíl než si říct, že chceme titul. Jsem sparťan odmala a dobře vím, že minimem musí být účast v Evropě a boj o titul," prohlašoval před sezonou.

Související obsah

​​Nyní je jisté, že Sparta skončí na třetím místě, jelikož do konce sezony zbývají poslední dva zápasy a ztráta na druhou Slavii je sedm bodů, na vedoucí Plzeň pak ještě o dva body více. Na vině jsou především zbytečné ztráty s Českými Budějovicemi, Olomoucí nebo Hradcem Králové.

Definitivní jistotu ztráty titulu dala Pražanům nedělní porážka od Plzně 0:3, po které byl odvolán trenér Pavel Vrba. Letenský celek tak do konce ročníku povede dosavadní trenér B-týmu Michal Horňák. Kdo tým převezme v příští sezoně a jaké budou cíle, to je zatím ve hvězdách.

Od pondělního dopoledne není Pavel Vrba trenérem Sparty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události