Fotbal

Spartě došla trpělivost, Pavel Vrba na Letné skončil

Spartě došla trpělivost, Pavel Vrba na Letné skončil
Pavel Vrba Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Vrchol sezony v podobě pohárového finále fotbalovou Spartu teprve čeká, ale vedení klubu se odhodlalo k ráznému kroku. Pavel Vrba skončil na lavičce Letenských, a to pouhé tři zápasy před koncem sezony. Tým na poslední tři utkání přebírá dosavadní trenér béčka Michal Horňák.

O konci Pavla Vrby na Letné se mluvilo už delší dobu a spekulace zesílily po tragickém výkonu proti Plzni, se kterou Pražané v neděli prohráli 0:3. Obecně se očekávalo, že Vrba dokončí sezonu, snad získá pohárovou trofej a po sezoně se uvidí, zda povede tým i v příštím ročníku. V pondělí však dopoledne dostali fanoušci i fotbalová veřejnost nečekanou zprávu, že Vrba ve Spartě s okamžitou platností končí.

"Trenér Pavel Vrba s platností od pondělního dopoledne není trenérem A-týmu AC Sparta Praha. V posledních třech soutěžních utkáních v sezoně bude mužstvo připravovat realizační tým pod vedením Michala Horňáka, stávajícího kouče B-týmu," informovala Sparta na svém klubovém webu.

Poté, co Sparta ztratila reálné šance na zisk titulu, upínaly se zraky na finále MOL Cupu, ve kterém se Pražané utkají se Slováckem. Odložený vrchol sezony tedy absolvují sparťané pod novým náhradním trenérem Michalem Horňákem. Po ruce bude mít dosavadního asistenta Luboše Loučku a trenéra brankářů Michala Špita.

Související obsah

​S Vrbou na Letné skončili také jeho asistent Zdeněk Bečka a trenér brankářů Martin Ticháček. Uvolněné místo trenéra B-týmu převezme do konce sezony Petr Janoušek.

Pavel Vrba přišel na Letnou v únoru 2021. Spartu dovedl k druhému místu v lize a zahrál si s ní vyřazovací fázi Evropské konferenční ligy. Fanoušci Sparty především ocenili, že rudé po pěti letech dovedl k výhře v derby se Slavií, a to v letošní sezoně hned dvakrát. Ačkoliv fanoušci plní očekávání doufali v titul, Vrbovi svěřenci letos dvě kola před koncem nadstavby mají již jisté třetí místo. Ani vypadnutí v EKL s Partizanem nevzali fanoušci dobře. Po roce a třech měsících tak Vrba ve Spartě končí.

Související obsah

​Pro dlouholetého trenéra Plzně se tím vyřešila kolize termínů. 17. května totiž Sparta bude hrát odložené finále poháru a na stejný den je naplánovaná fotbalová rozlučka Davida Limberského, kde by měl Vrba vést jako trenér tým zlaté éry Viktorie.

V zimě Sparta doufala v lepší než třetí místo. V přípravě bez problémů rozstřílela Chrudim:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události