Martincová dala soupeřce kanára. Přesto vypadla už v prvním kole

Tereza Martincová Zdroj: Profimedia

Po Karolíně Muchové neuspěla na turnaji v Římě ani další česká tenistka. Tereza Martincová v prvním kole narazila na Amandu Anisimovovou, které sice ve druhém setu nadělila kanára, ale nakonec padla 1:2 na sety.

Martincová se do hlavní fáze turnaje prokousala z kvalifikace, a vůbec poprvé si tak v Římě zahrála 1. kolo. V něm ale nestačila na favorizovanou Američanku Amandu Anisimovovou.

První set 27leté Češce vůbec nevyšel. Hned třikrát ztratila svůj servis, ten soupeřčin získala pouze jednou a nakonec prohrála 2:6. Druhá sada ale byla úplně o něčem jiném. Martincová byla suverénní jak na servisu, tak na příjmu, a dokonce 20leté soupeřce nadělila kanára.

​Šlo se tak do rozhodující třetí sady, ve které si obě soupeřky držely podání do stavu 3:3. V tu chvíli šla podávat Martincová a nabídla Američance hned tři brejkboly. Ten poslední Anisimovová už využila a získala klíčový gem.

Svůj servis si následně dvakrát podržela a nakonec postoupila po výsledku 6:2, 0:6 a 6:4. V pavouku římského turnaje zůstává už pouze jediná Češka. Karolína Plíšková měla v prvním kole volný los. Šestá nasazená hráčka se ve druhém kole střetne se Švýcarkou Jil Teichmannovou. Ta v prvním kole porazila domácí Italku Jasmine Paoliniovou 6:3 a 6:2.

Tereza Martincová by se mohla představit i na letošním Wimbledonu, kterého se ale nezúčastní ruští a běloruští tenisté a tenistky:

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.