Fotbal

Velký fotbalový svátek v Česku! Praha přivítá finále evropské soutěže

Velký fotbalový svátek v Česku! Praha přivítá finále evropské soutěže
Zdroj: Profimedia

Příští rok se čeští fanoušci mají na co těšit. V pražském Edenu se odehraje finále Evropské konferenční ligy. Na úterním zasedání o tom rozhodl výkonný výbor UEFA.

Velká akce pro český fotbal! V pražském Edenu, kde hraje domácí zápasy Slavia, se odehraje finále Evropské konferenční ligy. Ta má premiérovou sezonu, která letos vygraduje v albánské Tiraně. Ve finále se potká Feyenoord a AS Řím.

V případě, že by Slavia skončila na druhém místě v domácí lize, šla by právě do této soutěže. Pro Pražany by to tak mohla být velká motivace probojovat se do ryze domácího finále. To se uskuteční na začátku července příštího roku, respektive sedmý den prázdnin. 

Související obsah

​Eden naposledy hostil velkou evropskou akci v roce 2013, kdy se v rámci Superpoháru UEFA potkal Bayern Mnichov a londýnská Chelsea. Nyní se čeští fanoušci mohou těšit na finalisty příštího ročníku Evropské konferenční ligy. Pořadatelství bylo oznámeno na zasedání výkonného výboru UEFA ve Vídni.

"Už při kandidatuře na předsedu FAČR byla snaha přivést podobnou událost do České republiky součástí mého programu. Dnešní rozhodnutí prokazuje naši pevnou pozici v rámci UEFA, kterou mimo jiné potvrdila i nedávná návštěva předsedy Aleksandra Čeferina v Praze. To, že nám vedení UEFA dalo přednost před ostatními kandidáty, navíc ukázalo, že jsme se měli při kandidatuře o co opřít, že máme co nabídnout," pronesl pro web fotbalového svazu předseda FAČR Petr Fousek, který byl na zasedání ve Vídni přítomen.

UEFA tvrdě potrestala ruský fotbal. Zasáhne jej na všech úrovních:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události