Děsivé chvíle na Camp Nou: Obránce Barcelony z trávníku odvezla sanitka

Úterní utkání španělské LaLigy mezi Barcelonou a Celtou Vigo přerušilo zranění hráče. Diváci na Camp Nou se zatajeným dechem sledovali, jak sanitka z trávníku odváží katalánského obránce Ronalda Arauja. Ten se skácel k zemi poté, co se srazil s vlastním spoluhráčem.

Běžela 60. minuta hry a gólman hostů poslal vysoký balon do středu hřiště. Pro centr vyskočil jak Pablo Gavi, tak obránce Ronald Araujo a spoluhráči se při souboji střetli hlavami. Zraky diváků v první chvíli směřovaly ke Gavimu, který po srážce v bolestech zůstal ležet na trávníku.

Druhý jmenovaný z místa odběhl, ale po pár metrech se bezvládně skácel k zemi. Spoluhráči okamžitě bezvědomému Araujovi přivolali pomoc a na trávník vyjela sanitka. Po dlouhých minutách ošetřování jej ambulance odvezla ze hřiště.

"Ronald Araujo utrpěl otřes mozku a byl převezen do nemocnice na pozorování," uvedl klub na svém webu. Trenér Xavi po utkání ubezpečil veřejnost, že 23letý obránce je mimo ohrožení života.

​Hřiště po srážce opustil také Pablo Gavi, ale po rychlém ošetření se vrátil na trávník a utkání dohrál. Barcelona doma porazila Celtu 3:1 a dvě kola před koncem ligy je se ztrátou devíti bodů druhá za Realem Madrid.

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.