Hokej

Nezlomný Eichel. Hvězda Vegas dohrávala sezonu se zlomeninou

Nezlomný Eichel. Hvězda Vegas dohrávala sezonu se zlomeninou
Hokejista Jack Eichel Zdroj: profimedia.cz

Hokejista Jack Eichel ukázal, že je opravdovým tvrďákem. Podle prezidenta Vegas Golden Knights George McPheeho totiž americká hvězda dohrávala sezonu se zlomeným palcem u ruky.

Ke zranění Eichela došlo už 17. března proti Floridě, útočník Vegas zblokoval rukou tvrdou střelu a následně utkání nedohrál. Nicméně už za dva dny byl zpátky na ledě a od té doby nevynechal do konce sezony ani jeden zápas.

"Zlomil si palec asi tři nebo čtyři týdny po návratu. Nebylo to vykloubené, takže nemusel na operaci, ale byla to ošklivá zlomenina. A ten chlap nevynechal ani zápas," řekl McPhee, který zmínil i předchozí Eichelovy zdravotní patálie. 25letou hvězdu NHL totiž dlouho trápily problémy s krkem. Nicméně jeho bývalý zaměstnavatel Buffalo Sabres mu bránil v operaci a upřednostňoval konzervativní léčbu. Vysněného lékařského zákroku se tak Jack Eichel dočkal až po výměně do Vegas v listopadu loňského roku.

Související obsah

Sotva se ale americký forvard vrátil do zápasového rytmu, přišel zmíněný problém se zlomeným palcem. "Museli jsme mu ho umrtvit a nebylo to snadné, protože když to odeznělo, hodně ho to bolelo. Ale s tím palcem vydržel šest týdnů," vyjádřil respekt svému hráči prezident Golden Knights.

Eichel si navíc ve zbylých 19 zápasech připsal velmi solidních 15 kanadských bodů. "Byl to dlouhý rok. Nemyslím jen sezonu, ale celý poslední kalendářní rok jsem si musel projít a vypořádat se s některými věcmi," dodal po sezoně hvězdný hokejista.

Když se Eichel vrátil do Buffala, fanoušci ho přivítali pískotem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události