Tenis

Další selhání české tenistky. Plíšková končí v Římě už ve druhém kole

Putování turnajem v Římě končí pro českou tenistku Karolínu Plíškovou už ve druhém kole. 30letá hráčka nestačila na Švýcarku Jil Teichmannovou a prohrála ve třech setech 2:6, 6:4 a 4:6.

Turnajová i světová šestka, která měla v prvním kole volný los, nastoupila do zápasu proti Švýcarce Teichmannové hodně bídně. V prvním setu si totiž česká tenistka neudržela ani jedno podání. Od kanára tak Plíškovou zachránily alespoň dva brejky, nicméně výsledek 2:6 i tak nebyl příliš příznivý.

Ve druhém setu to však byla jiná písnička. Karolína Plíšková zlepšila svůj servis a brzy si vypracovala vedení 3:0. Jenže i tento náskok se brzy rozplynul, Teichmannová opět zabrala a srovnala na 4:4.

Související obsah

​Při srovnaném skóre ale česká hráčka dokázala soupeřku znovu brejknout, a druhé dějství tak nakonec dopodávala k výsledku 6:4.

O osudu utkání tak rozhodoval třetí set, ve kterém v osmé hře ztratila Plíšková podání a prohrávala 3:5. 30letá tenistka pak sice dokázala následujícím brejkem snížit, ale další hra patřila opět švýcarské hráčce, která obrala Plíškovou o podání a zvítězila 6:4.

Související obsah

​Teichmannová tak postoupila v Římě do třetího kola, kde se utká s Jelenou Rybakinovou. To Karolína Plíšková v letošní sezoně prohrála už šest zápasů z celkových osmi.

Na letošním Wimbledonu se mohou představit i tenisté, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události