Chris Evert

Tenisová legenda Evertová překonala rakovinu. Nemoc odhalila včas

Tenisová legenda Evertová překonala rakovinu. Nemoc odhalila včas
Tenistka Chris Evertová Zdroj: Profimedia

Tenisová vítězka 18 grandslamových turnajů Chris Evertová na svém twitteru informovala, že úspěšně překonala rakovinu. Po šesté dávce chemoterapie má léčbu vaječníků za sebou a díky včasnému léčení je velká pravděpodobnost, že se nemoc nevrátí.

Američanka Evertová se o své rakovině vaječníků dozvěděla v lednu, nyní na twitteru prozradila, že za sebou má šestou a poslední dávku chemoterapie.

"Jsem z toho trošku mimo (z těch léků), nicméně cítím úlevu, že jsem dokončila svých 6 chemoterapií," napsala bývalá světová jednička na sociální síti.

"Miluji vás, mockrát vám děkuji. Doufám, že se už neuvidíme," řekla s úsměvem na tváři doktorům v nemocnici.

Rodina tenistky má s rakovinou vaječníků nepříjemné zkušenosti. Mladší sestra Jeanne Evertová, rovněž bývalá profesionální tenistka, zemřela v roce 2020 právě na rakovinu vaječníků.

Související obsah

Šampionka ze 70. a 80. let nyní ve svých 67 letech tuto nemoc překonala. Podle CNN uvedla, že doktoři predikují, že se nemoc na 90 % nevrátí díky tomu, že se na ni přišlo včas.

Chris Evertová je jednou z nejúspěšnějších tenistek historie. Nasbírala 2 tituly na Australian Open, 7 titulů na French Open, 3 na Wimbledonu a 6 na US Open. Další dva grandslamové tituly vybojovala s Martinou Navrátilovou ve čtyřhře a jeden přidala po boku Rusky Morozovové. Čtyřikrát ovládla Turnaj mistryň a osmkrát vyhrála s USA Fed Cup.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události