MMA

Bellator je v Londýně: Šampion válčí na Ukrajině, MVP zabojuje o prozatímní pás

MMA organizace Bellator po galavečeru v Paříží pokračuje v evropské tour a už tento pátek zakotví v Londýně. Pro českého diváka to znamená, že Bellator 281 a hlavní zápas o prozatímní titul šampiona velterové váhy mezi Loganem Storleym a Michaelem Pagem může sledovat v příznivém čase. Podívejte se na preview.

Kdy a jak sledovat?

Bellator si pro Londýn přichystal 13 duelů. Celou kartu můžete v pátek večer tradičně sledovat na Nova Sport 2 a Voyo, a to už od 19:00 českého času.

Hlavní zápas večera

Kdo jiný by se měl na anglické půdě představit, než rodák z Westminsteru a jedno z největších jmen organizace – Michael "Venom" Page. Šest zápasů neporažený ranař s 12 ukončeními už v prvním kole bude barvy britského království hájit proti americkému wrestlingovému šampionovi Loganu Storleymu. Diváci se mohou těšit na střetnutí dvou zkušených borců – Page v kleci vždy baví neortodoxním stylem, zatímco Storley opakovaně ukazuje, jak nebezpečná zbraň v MMA je wrestling v kombinaci s drtivým úderem.  

​V kleci bude v sázce titul prozatímního šampiona velterové váhy. Původně se měl v Londýně střetnout Page s úřadujícím šampionem Jaroslavem Amosovem, ale neporažený vládce kategorie do 77 kg z obhajoby odstoupil, aby proti ruským vojskům bránil rodnou Ukrajinu.

"Zavolal mi agent a najednou byl čas se znovu pustit do přípravy. Je to pro mě skvělá šance stát se světovým šampionem. Samozřejmě to jsou těžké časy pro Amosova, ale to já ani MVP neovlivníme," komentoval Storley nečekanou životní šanci.

Související obsah

Jak to vidí sázkovky

Ačkoli jméno Michaela Page rezonuje světem MMA, bude mít výhodu domácí půdy a v žebříčku velteru je vyzyvatel číslo jedna, bookmakeři více věří Američanovi. Na jeho vítězství se kurz pohybuje kolem 1,3, zatímco Londýňanovi věří kurzem kolem 3:1.

Další taháky večera

Fanouškům bojových sportů neunikne návrat brazilsko-japonské legendy Lyota Machidy. Veterán bojových sportů a bývalý UFC šampion se po třech porážkách vrací do střední váhy, kde se změří s domácím Fabianem Edwardsem.

Zdroj: se svolením Bellator

Machida naposledy padl s Ryanem Baderem v rámci pyramidy polotěžké váhy:

​A za zmínku rozhodně stojí veterán s 63 zápasy na kontě Paul Daley, který se postaví Wendellu Giácomovi. Z žen se představí například Japonka Kana Watanabeová či přemožitelka Petry Částkové Elina Kallionidouvá.

Zápasová karta

#1-Michael Page (20-1) vs. #4-Logan Storley (13-1) – o prozatímní titul velterové váhy

Lyoto Machida (26-11) vs #4-Fabian Edwards (9-2) – střední váha

#2-Denise Kielholtzová (6-3) vs. #3-Kana Watanabeová (10-1-1) – muší váha

#8-Paul Daley (43-18-2) vs. Wendell Giacomo (9-2) - velterová váha

Luke Trainer (5-0) vs. Simon Biyong (7-2) – polotěžká váha

 

#7-Daniel Weichel (41-13) vs. Robert Whiteford (16-4, 1 NC) – pérová váha

Oliver Enkamp (10-3) vs Mark Lemminger (12-4) - velterová váha

Kate Jacksonová (11-5-1) vs. Elina Kallionidouvá (8-4) – muší váha

Alfie Davis (14-4) vs. Tim Wilde (14-4) – lehká váha

Andrew Fisher (18-8-1, 1 NC) vs Attila Korkmaz (12-6) – pérová váha

Charlie Ward (9-4) vs. Alan Carlos (13-9) – střední váha

Lee Chadwick (27-15-1) vs Maciej Rozanski (13-3) - polotěžká váha

Chiara Pencová (6-3) vs Lanchana Greenová (4-4-1) - slámová váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události