Antetokounmpo zařídil 40 body vedení v sérii. Memphis drtivě vyhrál

Basketbalisté Milwaukee Bucks se v noci na čtvrtek dostali proti Bostonu Celtics do vedení 3:2 v sérii, když na palubovce svého soupeře vyhráli 110:107. Povedlo se jim to i přes to, že ještě v průběhu čtvrté čtvrtiny prohrávali o 14 bodů. Hlavní podíl na otočce měl hvězdný Giannis Antetokounmpo, který konto soupeře zatížil 40 body, navrch přidal 11 doskoků a tři asistence. Z drtivé výhry se raduje tým Memphis Grizzlies, který proti Golden State odvrátil konec série.

Po čtyřech zápasech byla série mezi Bostonem a Milwaukee vyrovnaná 2:2. Důležité páté utkání bylo také dlouho vyrovnané a vedení se přelévalo ze strany na stranu. V polovině druhé čtvrtiny se ale domácí začali dostávat do trháku, a v průběhu vedli dokonce už o 13 bodů, na konci o sedm. Tento náskok se jim dařilo držet i po celou dobu třetí části.

V průběhu čtvrté čtvrtiny se Celtics dostali do vedení o 14 bodů (93:79), ale pak přišla velká stíhací jízda Bucks, kteří ve velmi dramatické koncovce nakonec zvítězili 110:107. Hlavní podíl na tom měl Giannis Antetokounmpo, jenž zaznamenal 40 bodů. Nejproduktivnějším hráčem na straně domácích byl Jayson Tatum.

​Ve druhém nočním zápase se utkaly týmy Memphisu Grizzlies a Golden State Warriors. Na rozdíl od předešlého duelu se jednalo o jednoznačnou podívanou od začátku do konce. Už na konci druhé části si domácí vytvořili luxusní náskok 27 bodů, který se jim na konci třetí čtvrtiny dokonce podařilo zdvojnásobit. Vedli tak hrozivým rozdílem 119:64.

V posledních 12 minutách už Grizzlies trochu zvolnili a nechali soupeře snížit, což nic nezměnilo na jasné výhře 134:95. Memphisu se tak podařilo snížit stav série na 2:3 na zápasy.