Plzeň je po výhře nad Hradcem ligovým mistrem, sešívaní remizovali v Ostravě

Asistent trenéra Pavel Horváth (vlevo) a trenér Viktorie Plzeň Michal Bílek (vpravo) Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Viktoria Plzeň je ligovým mistrem. Západočeský tým dokázal ve středečním zápase skupiny o titul zvítězit proti Hradci Králové 2:0. Naopak Slavia si z Ostravy odváží pouze bod za remízu 1:1, sešívaní tak ztrácí kolo před koncem už nedostižné čtyři body. Všechny body pak ztratila Sparta, která nestačila na Slovácko a prohrála 1:2.

Plzeň vykročila za dalšími třemi body rázně. Už ve 20. minutě prokázal střeleckou fazonu Jean-David Beauguel, který si ve vápně našel odražený balón a střelou pod břevno poslal Viktorii do vedení.

Západočeši si pak jednogólový náskok suverénně drželi, jelikož Hradec se bez opor Jana Mejdra a Adama Vlkanovy dostával do zakončení jen velmi sporadicky.

Za Plzeň pak ve druhém poločase navýšil skóre Mosquera a západočeský klub si tak došel pro klidnou výhru 2:0.

​Ve stejnou chvíli však hrála svůj zápas také Slavia, která potřebovala porazit Baník Ostrava, aby se udržela ve hře o titul. Sešívaní dali také brzký gól díky Sorovi, jenž za Baník dříve hrával. Jenže pak se hra sešívaných rozpadla a domácí navíc srovnali zásluhou Buchty.

Slavia pak sice měla celý druhý poločas, aby přidala další gól, navíc posledních 20 minut hrála v přesile. Sešívaní ale selhali a po remíze 1:1 definitivně darovali titul Viktorii Plzeň. Západočeši tak získávají šestý ligový titul.