Fotbal

Pivo, doutníky a světlice. Takhle bouřlivě slavili plzeňští hráči vytoužený titul

Není těžké vyhrát, ale pořádně to oslavit. Tak přesně tímto heslem se řídili fotbalisté plzeňské Viktorie, kteří po čtyřech letech čekání vybojovali ve středu mistrovský titul. Díky výhře 2:0 s Hradcem Králové na stadionu v Mladé Boleslavi a remíze Slavie 1:1 s Baníkem mohli Západočeši odšpuntovat šampaňské a zapálit doutníky.

Oslavy začaly už v autobuse a pokračovaly i v Plzni, kde své hrdiny přivítala početná skupina fanoušků pokřikem: "Tak jsme mistři, no a co!" Fotbalisté se se svými příznivci pozdravili a poté se odebrali do kabiny svého svatostánku ve Štruncových sadech. V ní se zpívalo společně s fanoušky, kteří stáli pod okny.

Související obsah

Tím ale bujarý mejdan rozhodně neskončil. Hráči za svými příznivci vyšli ven a slavili s nimi společně jak před stadionem, tak poté i v centru města. Nechyběly světlice, a v nastalém veselí se obránce Eduardo Santos dokonce chopil role bubeníka. V kotli by se mezi plzeňskými ultras rozhodně neztratil. Oslavy pokračovaly až do ranních hodin za neustálého zpěvu a pokřiku: "Mistři, mistři, mistři!"  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události