Motorsport

To je bourák. Český talent představil nadupané auto do nové sezony

To je bourák. Český talent představil nadupané auto do nové sezony
Závodní automobil Jáchyma Galáše Zdroj: Hyundai Janík Motorsport

Dvacetiletý Jáchym Galáš vstoupil do své druhé sezony v nejprestižnější evropské okruhové sérii se zbrusu novou nadupanou technikou, konkrétně s Hyundaiem Elantra N TCR. Opět bude závodit za šternberský závodní tým Hyundai Janík Motorsport.

Novou závodničku oficiálně představil 11. května na okruhu v Mostě. V ostrém závodě ji vyzkoušel už začátkem měsíce na úvod nového ročníku TCR Europe na slavném portugalském okruhu v Portimao.  

Český reprezentant bodoval v obou závodech. V Race1 byl 11. a v Race2 zazářil skvělým sedmým místem. Celkově si tak připsal 27 bodů.

"Startovat s novou elantrou je splněný sen. Velmi si vážím i toho, že jsem znovu zařazen do juniorského programu Hyundai Motorsport, a díky němu tak mám možnost se účastnit testů s továrním týmem," uvedl Jáchym Galáš.

Související obsah

​"Jsme velmi rádi, že můžeme i nadále pokračovat v závodění s TCR vozy značky Hyundai. Jezdecké složení zůstává stejné jako v loňské úspěšné sezoně – Jáchym Galáš a slovenský reprezentant Maťo Homola," řekl majitel týmu Hyundai Janík Motorsport Václav Janík.

Další horkou novinkou je, že závodní okruh v Mostě na tři roky spojil síly se značkou Hyundai, která je novým generálním partnerem okruhu.

"Motorsport je dnes již nedílnou součástí naší DNA, a proto jsem rád, že jsme na českém trhu spojili síly se slavnou značkou. První zatáčka okruhu ponese jméno 'Zatáčka Hyundai N'. Známá dominanta okruhu, tedy vysoká věž, je nově oděná do naší typické světle modré barvy," uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

Související obsah

​Na okruhu v Mostě se 29.–31. července konají i nejprestižnější české motocyklové závody MS Superbike WSBK 2022, které vysílá stanice Nova Sport.

Dalším podnikem, kde se Jáchym Galáš představí, jsou závody TCR Europe ve Francii 21. a 22. května.

Hyundai chystá revoluci v městské dopravě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události