Fotbal

Fotbalistům Ekvádoru hrozí vyřazení z MS. Měli se dopustit podvodu

Fotbalistům Ekvádoru hrozí vyřazení z MS. Měli se dopustit podvodu
Byron Castillo Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa v Kataru, které je naplánováno na přelom listopadu a prosince letošního roku, možná přijde o jednoho potvrzeného účastníka. FIFA totiž začala prošetřovat obvinění, že ekvádorský obránce Byron Castillo hrál v kvalifikaci pod falešným pasem a rodným listem.

Jako první na tento problém upozornili zástupci chilského svazu, kteří mají prý důkazy, že Castillo je ve skutečnosti Kolumbijec. "Vyšetřování provedená v Ekvádoru, včetně právní zprávy Národního ředitelství pro registraci civilních osob, deklarovala existenci nesrovnalostí v rodném listě předloženém hráčem," stojí v prohlášení, která předložila chilská federace k rukám FIFA.

"Rozhodli jsme se zahájit disciplinární řízení," citovala oficiální prohlášení Mezinárodní federace fotbalových asociací agentura Reuters s tím, že vyzvala ekvádorskou federaci, aby předložila své postoje disciplinární komisi.

Související obsah

​Ekvádoru hrozí, že mu budou odečteny body ze zápasů, do kterých Castillo nastoupil, což se týká zápasů osmi zápasů, ve kterých získal čtrnáct bodů z celkových 26. Pokud by se tak stalo, přišel by o mistrovství světa. Na jeho čtvrté místo by se posunulo Peru, které momentálně míří do baráže, a barážové místo by zaujala právě reprezentace Chile, která s obviněním přišla. 

To byly fotbalové parády. V Poháru osvoboditelů padly úchvatné góly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.