Fotbal

Šéf Plzně bude platit za zdvižený prostředníček, pyká i Slavia

Šéf Plzně bude platit za zdvižený prostředníček, pyká i Slavia
Majitel Plzně a místopředseda LFA Adolf Šádek ukazuje slávistickým fanouškům prostředníček Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Slavii a Plzeň za dění ve společném vyhroceném utkání. Sešívaní, kteří hráli doma, musí za chování fanoušků zaplatit 300 tisíc korun. Navíc budou mít podmínečně uzavřenou Tribunu Sever a část hlavní tribuny. Pokutu pak dostal také šéf plzeňské Viktorie Adolf Šádek, který rozzlobeným divákům ukázal prostředníček.

Vyhrocený zápas mezi Slavií a Plzní, který skončil remízou 1:1, výrazně naznačil, kdo se stane ligovým mistrem. Utkání rozhodly dvě odpískané penalty v závěru, které rozdmýchaly na hledišti velké emoce.

Domácí fanoušci se pak provinili zejména pyrotechnikou a házením předmětů na trávník. "Disciplinární komise po vyhodnocení všech podkladů rozhodla, že se domácí klub a jeho fanoušci provinili celou řadou přestupků proti disciplinárnímu řádu. Při stanovení výše peněžitého trestu disciplinární komise přihlédla k tomu, že pořádající klub identifikoval a potrestal několik diváků, kteří se provinili vniknutím na hrací plochu a vhazováním plastových láhví, a přijal další opatření k zabránění podobnému jednání," uvedla disciplinární komise s tím, že Slavia obdržela pokutu v hodnotě 300 tisíc korun.

Související obsah

​Mimo to budou mít sešívaní také podmínečně uzavřené tribuny v Edenu. "Disciplinární komise přesto musí dát signál, že takové chování nelze na ligových stadionech tolerovat, a proto doplnila peněžitý trest o podmíněný trest uzavření Tribuny Sever a části hlavní tribuny na jedno soutěžní utkání s podmínkou, která bude platit pro poslední domácí zápas Slavie v této sezoně a první domácí zápas v sezoně následující," dodala disciplinárka.

Peněžitý trest pak vyfasoval také ředitel plzeňské Viktorie Adolf Šádek, který v závěru zápasu ukázal domácím fanouškům prostředníček. Šéf západočeského týmu musí zaplatit pokutu v hodnotě 40 tisíc korun. Stejnou částku pak musí zaplatit také plzeňský klub za nevhodné chování hostujících fanoušků.

Podívejte se na bouřlivé oslavy plzeňských fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.