Basketbalisté Miami postupují. Dončič vystřílel Dallasu sedmý zápas

Play-off NBA zná prvního semifinalistu, Miami vyhrálo nad Philadelphií 4:2 na zápasy, když poslední utkání vyhráli Heat 99:90. Nejvíce se o to zasloužil Jimmy Butler, který nasázel 32 bodů. Ukončit sérii se naopak nepodařilo košíkářům Phoenixu, kteří v šestém zápase prohráli s Dallasem 86:113.

Jeden z největších favoritů na zisk trofeje se musí stále třást o postup. Basketbalisté Phoenixu nedokázali vyhrát šestý zápas proti Dallasu, když na jeho palubovce prohráli 86:113. Rozhodující zlom přišel ve druhé čtvrtině, po které domácí vedli o patnáct bodů. V dalším průběhu pak vedení ještě navyšovali, k čemuž pomohl hlavně Luka Dončíč, který nastřílel 33 bodů, k čemuž přidal 11 doskoků a 8 asistencí.

Prvním postupujícím do semifinále play-off je Miami Heat. V šestém zápase porazili Philadelphii 76ers 99:90, o čemž rozhodli ve třetí čtvrtině, kdy si vytvořili až šestnáctibodový náskok. Nejvíce bodů si připsal Jimmy Butler, který jich zaznamenal 32. Navrch přidal 8 doskoků a 4 asistence. V dalším kole se Miami utká s postupujícím z dvojice Milwaukee Bucks - Boston Celtics.