Tenis

Nadal trpí chronickými bolestmi. Je to nesnesitelné, přiznává

Nadal trpí chronickými bolestmi. Je to nesnesitelné, přiznává
Rafael Nadal Zdroj: Profimedia.cz

Rafael Nadal prohrál v Římě již v osmifinále, což je pro něj netradiční situace. V Itálii se mu totiž daří, již desetkrát tento titul v ATP vyhrál. Po turnaji přiznal chronické bolesti nohy, které mu berou radost do života i do samotného tenisu.

Před French Open je Nadal v pozici, kdy nemůže podávat stoprocentní výkony. "Nezranil jsem se. Jen jsem hráč žijící se zraněním," cituje vítěze prvního letošního grandslamu web tennis.com. Někdejší světová jednička bojuje s poruchou jmenující se Müller-Weiss syndrom. 

"Je to něco, co je tu stále. Mé dny jsou s tímto těžší. Pro mě je to těžké přijmout. Často nemohu trénovat naplno," dodal smutně španělský fenomén. Nadal sice první set nad Kanaďanem vyhrál jasně 6:1, ale poté se ozvaly bolesti a nakonec Španěl padl v následujících setech 5:7 a 2:6. "Je to nesnesitelné, nemohl jsem pořádně hrát," dodal smutně pětatřicetiletý tenista.

Související obsah

​Navíc se blíží druhý grandslam sezony, kde bude triumf Nadal obhajovat. V Austrálii totiž porazil aktuální světovou jedničku Medveděva. "French Open je mým cílem. Pořád o tom budu snít," řekl Nadal před blížícím se Roland Garros. 

Osmifinálová prohra pro Nadala navíc znamenala sešup na páté místo v žebříčku ATP, což znamená, že by se Nadal mohl utkat s Novakem Djokovičem již ve čtvrtfinále. Druhý grandslam sezony startuje v neděli 22. května a trvat bude až do pátého červnového dne roku 2022.

Nadal v minulém týdnu prohrál s velkým španělským talentem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události