šipky

Czech Open: Sedlák vyhrál a čeká ho van Gerwen. Postupují i Gawlas a Sedláček

Czech Open: Sedlák vyhrál a čeká ho van Gerwen. Postupují i Gawlas a Sedláček
Zdroj: Profimedia

Na pražské Královce se v pátek rozjel šipkařský turnaj Gambrinus Czech Darts Open 2022, který je opět nabitý jmény světové třídy. Vzhledem k lokalitě se do prvního kola kouklo hned několik českých borců, kteří se normálně velkých akcí neúčastní. Využil toho například Vítězslav Sedlák, který si poradil s Velšanem Worsleyem a ve druhém kole na něj čeká hvězdný Michael van Gerwen. Dále jde také Adam Gawlas a Karel Sedláček, které za vítězstvím hnala celá aréna.

Jako první se do hry dostal velezkušený Miloslav Navrátil, který narazil na Španěla Justiciu, se kterým držel krok do stavu 2:2. Poté se ale hráč ze startu druhé desítky utrhl a domácího šipkaře zdolal 6:2. Ještě hůře dopadl Ondřej Plšek, který proti Ritchiemu Edhousovi uhrál jediný leg a jeho představení na Královce skončilo velmi brzy. 

Třetí českou prohru za odpoledne chtěl oddálit Vítězslav Sedlák, proti kterému se postavil Velšan Jonathan Worsley z 99. místa světového žebříčku. Oba šipkaři si drželi podání, ale poté byl domácí borec brejknut a nevypadalo to vůbec dobře. V další hře se ale stejná věc stala hráči z Velké Británie. 

Hra se poté srovnala do stavu 4:4. V devátém legu si jednatřicetiletý Sedlák udržel důležitý servis, aby pak Worsleyho brejknul a mohl tak oslavit postup do druhého kola. I přes nižší průměr šel dále Sedlák, který utkání uzavřel číslem 70. Ve druhém kole se potká s hvězdným Michaelem van Gerwenem. 

Související obsah

​Během večerního programu jdou do akce i další čeští šipkaři. Ve 20:00 hrál s Chisnallem Filip Šebesta, který i přes výrazné fandění publika padla a prohrál 0:6. O hodinu později šel do akce Adam Gawlas, kterého čekal Holanďan Olde Kalter. Plná Královka českou šipkařskou jedničku hnala za vítězstvím. 

Pod tlakem hostující šipkař ztratil hned první dva servisy, o jeden ale bohužel přišel i Gawlas, který přesto vedl po čtyřech lezích 3:1. Kelter se ale do duelu vrátil a srovnal na 3:3. Pražské publikum nicméně třineckého rodáka hnalo za vítězstvím, což se nakonec povedlo. Dvakrát dvacetiletý talent zavřel bullem proti servisu a nakonec si došel pro výhru 6:4.

Karel Sedláček šel na pódium jako poslední z českých šipkařů, jeho soupeřem byl Gabriel Clemens z 22. místa světového žebříčku. Královka jednu z největších ikon českých šipek nabudila a po čtyřech lezích to bylo 3:1, následně se Zlej Kája dostal do vedení 4:1 a vypadalo to opravdu dobře. 

Související obsah

​Němec sice snížil, ale Sedláček opět odskočil a byl ve svém servisu bezchybný. Tento fakt udržel do konce duelu a i když se mu ani jednou nepovedlo naházet maximum na tři šipky, měl průměr lehce nad 90 a po výsledku 6:3 postoupil do druhého kola pražského turnaje.

1. kolo:

José Justicia – Miloslav Navrátil 6:2
Ritchie Edhouse – Ondřej Plšek 6:1
Jonathan Worsley – Vítězslav Sedlák 4:6
Dave Chisnall – Filip Šebesta 6:0
Dennie Olde Kalter – Adam Gawlas 4:6
Gabriel Clemens – Karel Sedláček 3:6

Poslechněte si pocity Filipa Šebesty po prohře s Chisnallem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.