šipky

Neměl jsem Gerwena rád, ale je to skvělý člověk, řekl Sedlák po utkání s legendou

Neměl jsem Gerwena rád, ale je to skvělý člověk, řekl Sedlák po utkání s legendou
Vítězslav Sedlák Zdroj: TV Nova

Český šipkař Vítězslav Sedlák má za sebou životní zápas. Ve druhém kole Gambrinus Czech Darts Open 2022, kam se dostal z národní kvalifikace, si zahrál s trojnásobným mistrem světa Michaelem van Gerwenem. Přesto, že se mu podařilo uhrát dva legy, nebyl se svým výkonem spokojen. Pro svého soupeře měl ale jen slova chvály, především po charakterové stránce.

Michael van Gerwen byl v utkání jednoznačným favoritem, což potvrzoval od samého začátku, kdy se dostal do vedení. "Špatný. Nešel triple, věřil jsem si na něho víc. Když jsem se rozhazoval, šlo to mnohem lépe, ale pak na pódiu, jako by to vypnulo," byl na sebe Sedlák po zápase naštvaný.

Částečného úspěchu se ale nakonec dočkal, když za velkého potlesku vyprodané Královky vyhrál následující dva legy. "Chtěl jsem první, to byl základ, hlavně to nedostat s nulou. Ale jo, super to bylo. Michael je úplně skvělý člověk. Za první leg mi okamžitě dal ruku. Já jsem Michaela neměl moc rád, ale to, co předvedl dneska, bylo úžasné," ocenil Sedlák sportovní chování svého slavného soupeře. Co mu říkala bývalá dlouhodobá světová jednička po zápase, si už ale nepamatuje. "Já jsem ho nevnímal. Chtěl, abych zavřel 164. To si pamatuji moc dobře. No, nevyšlo to," řekl novinářům. 

Související obsah

​Na Gambrinus Czech Darts Open 2022 se Sedlák dostal ze čtvrteční početné kvalifikace, která se konala v pražském šipkovém Klubu Ajeto. "Kvalifikace byla velmi těžká. Byli tam nejlepší čeští hráči, takže jsem rád, že jsem postoupil. A těší mě, že jsem se dostal přes první kolo a užil si zápas s Michaelem," těší českého šipkaře. 

A jaké jsou jeho další šipkařské plány? "Snad budou nějaké kvaldy, já jsem to ještě nesledoval. Příští rok už prubnu Q-School a snad to vyjde," prozradil Sedlák. 

Související obsah

​Po jeho vyřazení tak na turnaji zbyl poslední Čech Adam Gawlas. Ten se ve třetím kole utká s Angličanem Ryanem Searlem. Utkání je na programu v neděli od 16 hodin. "Adam na to určitě má. Budeme ho hecovat hodně moc, aby zahrál pecky. Trochu mě mrzí Karel, protože tomu jsem věřil trochu víc než Adamovi. Ale Adam bude řezat a jde si pro vítězství," věří svému parťákovi Sedlák. 

V pražské Královce je skvělá atmosféra. Fanoušci věřili v úspěch českých hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události