Nešťastník Coufal! West Ham sahal po výhře, český bek si dal vlastňáka

Smutný Vladimír Coufal Zdroj: Profimedia.cz

Vladimír Coufal zažil v předposledním kole Premier League velmi nešťastný moment. Reprezentační obránce si totiž dal vlastní branku, kvůli které West Ham nevyhrál. A dost možná tím také oddálil svou účast v Evropské lize. Tým Pepa Guardioly vede ligu o čtyři body a vše má ve vlastních rukou.

West Ham mohl pořádně zamíchat s titulovými kartami. Tým Tomáše Součka a Vladimíra Coufala hrál doma proti Manchesteru City. Ve 24. minutě dostal Jarrod Bowen přihrávku za branku, kde obešel brankáře Edersona a vstřelil úvodní branku. Jeden z nejlepších hráčů soutěže vstřelil v poslední minutě prvního poločasu druhý gól.

Hned na startu druhé půlky se gólově prosadil Jack Grealish, jehož rána zpoza vápna byla tečována a skončila v síti. Vyrovnáno bylo v 69. minutě, kdy standardní situaci zakončil hlavou do vlastní sítě český obránce Vladimír Coufal. Manchester dokonce mohl otočit a přiblížit se k titulu, Mahrez ale neproměnil penaltu.

​Hodně důležitou remízu si připsali fotbalisté Leeds, kteří využili prohry Burnley na hřišti Tottenhamu, a dostali se tak mimo pásmo sestupu. Vyrovnali utkání s Brightonem ve druhé nastavené minutě. Tým Matěje Vydry má ovšem zápas k dobru. Spurs se dostali na místo zajišťující Ligu mistrů, kam se Arsenal ale může v dohrávce dostat zpátky.

Everton se mohl výrazně přiblížit k udržení v Premier League a nakročil k tomu naprosto výborně. Po prvním poločase Toffees vedli 2:1, ale dohrávali v deseti, což se nakonec ukázalo jako velké bolístko. Nováček soutěže z Brentfordu ve druhé polovině duelu otočil, Evertonu nepomohla ani druhá červená karta v utkání. Liverpoolský celek čeká ještě těžký závěr ligy.