Milánské celky zvládly důležité zápasy, o mistrovi se rozhodne v posledním kole

V neděli pokračovalo předposlední kolo italské Serie A, kde se na dálku bojuje mezi městskými rivaly o titul. AC Milán udělal důležitý krok a čekal na odpověď Interu. Tomu se povedlo vyhrát v Cagliari, a tak se o šampionovi rozhodne v posledním kole. V dopoledních duelech se představili fotbalisté Neapole, kteří potvrdili třetí flek Serie A. Na výhře proti Janovu se podílel také Slovák Lobotka, Janov se po prohře výrazně přiblížil sestupu.

Utkání mezi AC Milán a Atalantou začalo hodně opatrně a šance nepřicházely na ani jednu stranu. Rossoneri se dostali do důležitého vedení v jedenácté minutě druhého poločasu. Rafael Leão unikl po pravé straně a prudkou střelou nedal šanci Mussovi.

Naprostý klid dal na kopačky milánského celku Theo Hernández, jenž si naběhl do vápna a levačkou střílel k pravé tyčce. Opět Musso nedosáhl na míč a červeno-černí se mohli radovat z dvoubrankového vedení. Kolo před koncem měl AC Milán náskok pěti bodů, Inter hrál večer na půdě Cagliari a musel bezpodmínečně vyhrát.

Již v jedenácté minutě se prosadil ze standardní situace slovenský obránce Milan Škriniar. Jeho radost ale netrvala dlouho, branka byla totiž odvolána po diskuzi s VARem. Do vedení se Nerazzurri dostali ve 25. minutě. Perišič odcentroval z levé strany do vápna, kde se nejvýše nacházel Matteo Darmian a ten poslal Inter Milán do důležitého jednobrankového vedení.

To mohl navýšit na konci poločasu Lautaro Martínez, který nejdříve z otočky střílel do tyčky. Následná dorážka šla pod břevno, ale Cragno míč skvěle vytěsnil na rohový kop. Argentinský útočník si spravil chuť ve druhém poločase. Po dlouhém centru se dostal přes obránce a domácího brankáře překonal střelou po zemi.

Domácí celek, který bojuje o udržení ale o tři minuty později duel zdramatizoval. Postaral se o to Babis Lykogiannis, který vstřelil zpoza vápna naprosto neskutečný gól. Cagliari se ale na nic více nezmohlo, v poslední desetiminutovce se naopak podruhé v utkání prosadil kanonýr Martínez. Inter tak bude v posledním kole na dálku bojovat o titul.

Neapol už nějaký ten pátek má jisté třetí místo, a tak si šla utkání s Janovem pouze užít. Naopak hosté měli jednu z posledních šancí odvrátit sestup do Serie B. Za domácí se jako první prosadil hlavičkou Osimhen, druhý gól přidal z penalty Lorenzo Insigne, pro kterého to byl poslední duel v Neapoli před odchodem do Toronta. Nakonec zápas skončil 3:0.