šipky

Nic pro kardiaky, Královka málem spadla! Gawlas je po dramatu ve čtvrtfinále

Nic pro kardiaky, Královka málem spadla! Gawlas je po dramatu ve čtvrtfinále
Radující se Adam Gawlas Zdroj: TV Nova

Pokud máte slabé srdce, tento zápas by nebyl nic pro vás. Český šipkař Adam Gawlas v naprosto nervydrásajícím utkání porazil na Gambrinus Czech Darts Open 2022 světovou šestnáctku Ryana Searla 6:5, přestože prohrával 1:4 na legy. Duel pro něj navíc nezačal vůbec dobře, Gawlas totiž minul prvních 11 šipek na double. Za vydatné podpory fanoušků, kteří na Královce vytvořili fantastickou atmosféru, však dovedl utkání do vítězného konce.

Utkání pro Adama Gawlase nezačalo vůbec podle představ. Prohrál první tři legy, díky čemuž se dostal soupeř do vedení 3:0. Výsledek mohl být přitom přesně opačný. Ve všech těchto hrách měl český hráč lepší náhozy, ale ty doubly. Hned 11krát netrefil svůj cíl a vyprodaná Královka vždycky jen zklamaně vzdechla jako jeden muž.

Ve čtvrtém legu se ale Gawlasovi podařilo zlomit prokletí. Na zavření hry si poprvé zvolil double 12 a byla to skvělá volba. Snížil díky tomu na 1:3, což ho nabudilo do dalšího průběhu utkání. Další leg sice vyhrál Searle, ale český hráč už byl v tom správném rozpoložení. Další tři legy vyhrál a srovnal díky tomu na 4:4. Velmi dobře rozehranou měl i devátou hru, kdy byl proti podání ve vedení, ale nakonec se radoval po delší době soupeř.

Související obsah

​Gawlas byl tak pouze jednu hru od konce v turnaji. Nevzdával se a plná hala jej hnala dopředu. Díky skvělým náhozům srovnal na 5:5. Poté podal soupeři sportovně ruku, aby si to rozdali v rozhodujícím legu. Do něj nastoupil lépe Searle, Gawlas se však držel v závěsu. První šanci na ukončení zápasu měl Searle, ale ani jedna šipka do doublu 20 nezapadla.

Poté přišla Gawlasova šance.

Sto bodů na terči.

Český hráč hodil triple 20 a měl dvě šipky na výhru, první přistála pouze v singlu 20. Celá hala ztichla a na velkoplošné obrazovce sledovala malé políčko.

Bum! Adam to trefil a Královka najednou propadla absolutní euforii.

Práce pro něj ale nekončí, ve čtvrtfinále se totiž utká s Nizozemcem Van Der Voortem. Zápas začíná ve 20 hodin.

Taková byla atmosféra v pražské Královce v sobotu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události