Další sporty

Legenda MLB si splnila sen. Pujols po 22 letech v lize poprvé nadhazoval

Legenda MLB si splnila sen. Pujols po 22 letech v lize poprvé nadhazoval
Albert Pujols nadhazuje Zdroj: Profimedia

V současné baseballové MLB není mnoho známějších hráčů, než je excelentní pálkař Albert Pujols. Pátý muž historických tabulek v počtu homerunů si nyní po 22 letech v MLB připsal unikátní debut. V poslední směně jasně vyhraného zápasu proti San Franciscu Giants se představil na nadhazovacím prkně a zavřel vítězný zápas.

Albert Pujols zastává roli prvního metaře či chodí pouze na pálku místo nadhazovače. V nočním utkání St. Louis Cardinals se San Franciscem Giants si ale poprvé vyzkoušel i roli nadhazovače. Jeho Cardinals šli do poslední směny s luxusním náskokem 15:2. Trenér Oliver Marmol se zeptal, jestli by si někdo nechtěl hodit, aby nadhazovači mohli odpočívat. Pujols se nabídnuté šance chopil.

"Někoho hledali a já si řekl: 'Já to udělám. Proč ne?'" řekl rodák z Dominikánské republiky po zápase. Pro Pujolse to byl dle jeho slov splněný sen. Nezkazily mu to ani dva homeruny, které dostal: "Byla to zábava. Zábavné ale nebylo, když jsem umožnil ty dvě bomby. Myslím, že fanoušci si to užili."

První odpal za plot, který Pujols dostal, byl tříbodový, další už byl jen za jeden bod. Legenda MLB tak na nadhazovacím prkně zakončila zápas se skóre 15:6 pro St. Louis.

Související obsah

​V 42 letech se stal Pujols nejstarším debutujícím nadhazovačem v MLB od roku 1929. Tehdy se Lena Blackburne postavil na nadhoz rovněž v 42 letech, ale ptát se nikoho nemusel, byl totiž hrajícím trenérem.

Albert Pujols tímto kouskem nadchnul fanoušky, ale věčnou slávu si zajišťuje už dlouhé roky především svými výkony na pálce. V kariéře poslal míč za plot 681krát. Více homerunů dali pouze Barry Bonds, Henry Aaron, Babe Ruth a Alex Rodriguez.

Nepodařený odpal může někdy skončit i zlomenou pálkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události