Baseball

Umřela mu babička, baseballista jí po pár hodinách věnoval dva homeruny

Brandon Belt pálí
Zdroj: Profimedia

Americký baseballista ve službách San Francisca Giants Brandon Belt se před utkáním s NY Mets musel vypořádat se zdrcující zprávou. Jeho babička zemřela na koronavirus. Belt se ale nezhroutil a zareagoval nejlépe, jak mohl. Pár hodin po velmi smutném zjištění vyslal dva odpaly za plot, které věnoval své milované babičce.

Belt vyrůstal jen pár domů od své babičky a právě ona hrála v jeho kariéře důležitou roli. Pomáhala mu totiž finančně na střední škole, aby mohl baseballově růst a dostal se do MLB. "Vždycky byla hrdá na to, že se se mnou může chlubit před svými přáteli," prozradil Brandon Belt.

Její život ukončil koronavirus a Belt se to dozvěděl jen pár hodin před zápasem s New Yorkem Mets. Od trenéra by klidně dostal volno, ale americký prvometař chtěl hrát pro svou babičku a zápas mu vyšel náramně.

 

Dvakrát odpálil až za plot a přidal ještě další dva jednometové odpaly. Druhým homerunem navíc dosáhl svého maxima 19 homerunů za sezonu. "Celý den jsem byl omámen. Byl jsem jenom rád, že jsem mohl přijít a udělat to pro ni," uvedl po zápase.

Související obsah

I díky skvělému pálkařskému výkonu Belta Giants v zápase zvítězili 8:0 a upevnili svou pozici nejlepšího celku ligy.

Dojemnou chvilku letos prožila i sedmdesátiletá Američanka. Té se splnil dětský sen, když se připojila k týmu New York Yankees:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.