MS v hokeji 2022

Hokej ve světě kryptoměn: V aukci jsou NFT puky podepsané Jágrem či Eliášem

Škoda Auto je už jubilejních 30 let hrdým sponzorem mistrovství světa v ledním hokeji. K příležitosti šampionátu ve Finsku si pro fanoušky a příznivce kryptoměn připravila speciální edici NFT – nezaměnitelných tokenů. V dražbě je 30 digitálních puků, každý odkazuje na jeden turnaj od roku 1992 a každý je podepsaný jednou z českých legend.

Škodovka je partnerem ledního hokeje od roku 1992. V roce 2007 byla spolupráce uvedena do Guinessovy knihy rekordů jako nejdelší sponzorství v historii a od té doby stále pokračuje. Nyní mají hokejoví fanoušci šanci získat po sběratelské i technické stránce raritní artefakt.

Pro sběratele je připraveno 30 NFT (Non-fungible token). Každá jedinečná virtuální koláž je obrazem reálné předlohy doplněné o tematické prvky daného roku a nese podpis jednoho z hráčů českého národního týmu, který v daném ročníku zanechal na hokejovém MS výrazný dojem. Puky podepsal například Jaromír Jágr (2005, Vídeň), David Výborný (1997, Helsinky), Tomáš Hertl (2014, Minsk) či Tomáš Rolinek (2010, Kolín nad Rýnem).

Majitel vydraženého NFT puku obdrží navíc jako bonus i jeho fyzický předobraz, originální hokejový puk podepsaný stejnou hokejovou legendou jako zakoupené NFT. To se spolu s adresou kryptoměnové peněženky nového majitele zapíše do blockchainu (on-line databáze) sítě Ethereum. Úspěšný dražitel se tak stává výhradním majitelem příslušné hokejové koláže, jejíž pravost je ověřena právě zápisem do blockchainu jmenované sítě.​

​V rámci jubilejního výročí partnerství s hokejovým MS připravila ŠKODA AUTO ČR pro úspěšné dražitele hokejových NFT puků ještě jedno překvapení. Na základě principu tzv. Whitelistu (bílé listiny) sdruží kupující na seznam kandidátů a tři dny před finálovým víkendem (tj. 25. května) právě probíhajícího MS ve Finsku 2022 vylosuje jednoho šťastlivce. Ten obdrží zájezd pro dvě osoby na prestižní finálový víkend, tj. zápasy o bronz i o zlato.

Související obsah

​NFT se draží ve třech aukčních vlnách od 13. května, vždy po deseti kusech. Vyvolávací cena začíná na 1 000 korunách, cca 0,020 ETH. Jak token nakoupit, zjistíte na portálech 30letvhokeji.cz, resp. kupuk.cz. Výtěžek dražby poputuje na rozvoj mládežnického hokeje v České republice, konkrétně na nákup hokejového vybavení a zázemí pro tři nejlepší akademie Českého hokeje dle hodnocení sezony 2021/2022.

Škodovka také v rámci oslav 30 let partnerství do Finska vypravila stejně starý vůz Favorit, tedy z roku 1992. Na 2 000 kilometrů dlouhou trať z Prahy do Tampere vůz odvezli influenceři Tomáš Zástěra a česká Miss Andrea Bezděková. Na šampionát dorazili v neděli před utkáním se Švédskem a hokejistům dovezli vzkazy od fanoušků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události