Fotbal

Smolař Filip Panák má opět po operaci. Datum návratu na hřiště neznámé

Smolař Filip Panák má opět po operaci. Datum návratu na hřiště neznámé
Filip Panák Zdroj: Profimedia

Sotva se Filip Panák po dvou sezonách protkaných problémy s kolenem vrátil na hřiště a stal se oporou defenzivní řady Sparty, čelí opět zdravotním problémům. Nyní je jasné, že bude zase dlouho mimo hru, když musel na operaci s kolenem. Podle oficiálního prohlášení na webu klubu není jasné, kdy opět bude moci nazout kopačky.

K poslednímu utkání nastoupil Filip Panák v derby proti Slavii 6. března letošního roku. Tehdy musel už v 31. minutě kvůli zranění střídat a od té doby se už na trávník nevrátil. Kvůli problémům s kolenem zmeškal celý zbytek sezony. Nyní Sparta potvrdila, že 26letý stoper musel podstoupit operaci. 

"Jsem pár dní po operaci a pomalu začínám odkládat berle. Začnu cvičit s našimi fyzioterapeuty a uvidíme, jak to půjde dál. Moje koleno je po opakovaných problémech bohužel ve stavu, kdy se těžko odhaduje, za jak dlouho se budu moci vrátit," řekl pro oficiální stránky klubu

Související obsah

"Zápas před utkáním v Edenu jsem vynechal, ale na derby jsem se chtěl vrátit. Jenže jsem se v něm bohužel zranil, hned jak se to stalo, věděl jsem, že je zle," vzpomíná Panák, který v letošní sezoně nastoupil do 29 zápasů a ve dvou z nich ho fanoušci pražského klubu zvolili nejlepším hráčem zápasu.

Panáka tak čeká další vynucená pauza. "Když se to stalo, byl jsem samozřejmě zklamaný a mrzelo mě to. Zároveň jsem ale už předtím věděl, že se to může kdykoliv stát. Říkal jsem si, že když to přijde, budu na to připravený," uzavřel Panák.

Březnové derby, ve kterém se Panák zranil, Sparta prohrála. Slavia si díky tomu převzala pomyslný klíč od Prahy. O něj ale nyní přijde, protože v neděli se radovala Sparta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události