Finové jsou na MS stále stoprocentní, snadno si poradili s USA. Zářil Granlund

Finové se radují ze vstřeleného gólu Zdroj: Profimedia

Třetí zápas, třetí výhra. Taková je bilance finské hokejové reprezentace na domácím mistrovství světa. Tentokrát si poradila s výběrem USA jednoznačně 4:1, když soupeř snižoval až v samotném závěru utkání.

Dvě velké příležitosti si Finové proti mladému americkému výběru vytvořili už v úvodu utkání a u obou byl Valtteri Filppula, jenže Strausse Manna nepřekonal. Americký brankář i nadále musel čelit velkému tlaku seveřanů, což nakonec vyústilo v úvodní branku. V 18. minutě se o ni postaral Mikael Granlund, který střelou z levého kruhu otevřel skóre.

Druhý a třetí gól Finů dělilo pouhých 54 vteřin. Nejdříve se ve 25. minutě prosadil Fillpula, který tečoval nahození před branku, a o chvíli později trefil odkrytou branku Sakari Manninen. Jakékoli naděje na bodový zisk pak vzal Američanům Mikko Lehtonen ve 31. minutě. Od modré čáry vystřelil tahem Mikko Lehtonen a střelou pod břevno zvýšil už na 4:0.

​USA se alespoň podařilo dosáhnout čestného úspěchu, když 98 vteřin před koncem snížil na 1:4 Galchenyuk. Spojené státy si tak připsaly svoji první prohru na turnaji.

Finsko–⁠USA 4:1

Branky a nahrávky: 18. Granlund (Manninen, Lehtonen), 25. Filppula (Innala, Vatanen), 26. Manninen (Sallinen, Granlund), 31. Lehtonen (Hartikainen, Manninen) – 59. Galchenyuk (Hughes, Se. Jones)