Němci se trápili, ale nakonec Francii udolali. Rozhodli ve třetí třetině

Hokejisté Německa po úvodní prohře s Kanadou přidali druhou výhru na turnaji. Po skalpu Slovenska si poradili také s Francií, kterou porazili těsně 3:2. V tabulce se tak dostali na třetí místo.

Německo bylo před pondělním duelem jasným favoritem, což potvrdilo už ve třetí minutě, kdy si na krásnou přihrávku od zadního mantinelu sjel před branku Daniel Fischbuch a otevřel skóre. V 15. minutě se ale Francii podařilo překvapivě srovnat zásluhou Texiera, který se trefil z levého kruhu na přední tyč.

Remízový stav ale do konce první třetiny nevydržel. V 18. minutě vystřelil od modré čáry Dominik Bittner a jeho ránu tečoval Alexander Ehl za bezmocného brankáře. Francii se ale podařilo v polovině opět vyrovnat zásluhou Hugo Galleta. Po dvou třetinách tak platil výsledek 2:2.

​Vítězství na stranu Německa nakonec strhnul ve 46. minutě Leonhard Pfoderl. V závěru utkání se sice Francie pokoušela o vyrovnání, ale marně. Německo tak vyhrálo nad Francií 3:2.

Německo - Francie 3:2

Branky a nahrávky: 15. Texier (T. Bozon, Chakiachvili), 32. Gallet (Bertrand, Claireaux) – 3. Fischbuch (Pföderl, Michaelis), 18. Ehl (Bittner, Kastner), 46. Pföderl (Noebels, Michaelis)