Další sporty

Zuzana Hejnová končí s atletickou kariérou. Oznámila radostnou novinu

Jedna z nejúspěšnějších českých atletek Zuzana Hejnová končí kariéru. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek a bronzová medailistka z letních olympijských her v Londýně je těhotná.

"Ráda bych se s vámi podělila o horkou novinku. S přítelem Markem čekáme miminko. A vzhledem k tomu, že už to jde opravdu těžko skrývat, protože mi roste břicho a jsou mi malé džíny, tak jsme se rozhodli jít s pravdou ven," říká Hejnová ve videu oznamujícím konec kariéry.

"Chtěla bych říct, že jsem vděčná za celou svou kariéru a také za to, jak jste mě podporovali a dál podporujete. Teď už se budu těšit na další novou roli," dodala s úsměvem dvojnásobná mistryně světa.

Hejnovou tak už na atletických oválech neuvidíme. Pětatřicetiletá závodnice definitivně končí s veleúspěšnou kariérou, během níž dvakrát ovládla mistrovství světa v běhu na 400 metrů překážek, a to v letech 2013 v Moskvě a o dva roky později v Pekingu.

Související obsah

​Na svém kontě má také bronzovou medaili z olympijských her v Londýně z roku 2012. Úspěšná byla také s českou štafetou na 4x400 metrů, se kterou získala bronz na mistrovství Evropy a stříbro na halovém mistrovství světa.

Hejnová vyhrála několik závodů prestižní Diamantové ligy a v letech 2013 a 2015 ovládla také celkové hodnocení disciplíny. V roce 2013 byla dokonce vyhlášena nejlepší atletkou Evropy. Je i českou rekordmankou v běhu na 400 metrů překážek s časem 52,83 sekundy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události