Fotbal

Xhaka zkritizoval spoluhráče z Arsenalu: Nemají koule na to, aby hráli

Xhaka zkritizoval spoluhráče z Arsenalu: Nemají koule na to, aby hráli
Granit Xhaka Zdroj: Profimedia

Fotbalový Arsenal patrně zakončí další sezonu zklamáním. Dvě kola před koncem měl ve svých rukách postup do Ligy mistrů, ale v předposledním kole padnul s Newcastlem a musí doufat v zázrak. Bídný výkon nenechal chladným záložníka Arsenalu Granita Xhaku, který po zápase prohlásil, že někteří jeho spoluhráči nemají koule na to, aby hráli.

Arsenal ztrácel v Premier League dva body na Tottenham, ale měl zápas s Newcastlem k dobru. Gunners tak měli ještě v pondělí večer vše ve svých rukách, aby uhráli čtvrté místo zaručující Ligu mistrů, jenže na brankáře Dúbravku za celý zápas vyslali pouze dvě střely, ani jednou ho nepřekonali, sami dvakrát inkasovali, takže prohráli 0:2.

"Od první do 90. minuty jsme si dnes nezasloužili být na hřišti," nehledal výmluvy Granit Xhaka. "To, co se stalo, bylo otřesné představení, se kterým si nezasloužíte hrát Ligu mistrů. Nevím, proč jsme nehráli to, co po nás trenéři chtěli," řekl dále podle britského deníku Guardian.

"Pokud někdo není připravený hrát takový zápas, tak ať zůstane doma. Na věku nezáleží. Pokud nejste připravený nebo jste nervózní, tak zůstaňte na lavičce, zůstaňte doma a nechoďte. Potřebujeme lidi, kteří mají koule přijít a hrát," pokračoval švýcarský záložník.

Související obsah

​Ani trenér Mikel Arteta nehledal výmluvy a kritizoval svůj tým: "Dnes byl Newcastle stokrát lepší v každém aspektu hry od začátku až do konce a je velmi těžké to přijmout. Newcastle si zasloužil vyhrát ten zápas, pravděpodobně i větším rozdílem."

Arsenalu tak nezbývá než doufat v zázrak. Musí vyhrát s o záchranu bojujícím Evertonem a zároveň doufat, že Tottenham prohraje s posledním Norwichem, který už nemá šanci na udržení. Jakékoliv jiné výsledky budou znamenat, že Arsenal skončí pátý a v milionářské soutěži bude chybět i příští sezonu. Jen drobnou útěchou pro něj bude Evropská liga.

To Liverpool už má v Premier League zajištěnou Ligu mistrů, a příští týden si dokonce zahraje její finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události