Vegas Golden Knights

Střídání trenérů v NHL: Islanders mají nového, DeBoer končí ve Vegas

Střídání trenérů v NHL: Islanders mají nového, DeBoer končí ve Vegas
Peter DeBoer na lavičce Vegas Golden Knights Zdroj: Profimedia

Play-off hokejové NHL je v plném proudu, ale týmy, které se do vyřazovacích bojů nedostaly, mají jiné starosti. Hokejisty New York Islanders od nového ročníku povede Lane Lambert, který nahradí dosavadního kouče Barryho Trotze. Trenérskou změnu hlásí i Vegas Golden Knights, kteří vyhodili po třech sezonách Petera DeBoera.

Sotva skončilo první kolo vyřazovacích bojů NHL, dva týmy, které se do nich nedostaly, ohlásily změny na trenérském postu. Prvním z nich jsou Ostrované z New Yorku. Ti už 9. května oznámili vyhazov Barryho Trotze, ale náhradu tehdy ještě neoznámili. Nyní prozradili, že pozici hlavního trenéra bude zastávat Lane Lambert.

Ten u týmu působil poslední čtyři roky jako asistent. Předtím byl také asistentem Barryho Trotze a slavil s ním Stanley Cup ve Washingtonu, nyní si poprvé vyzkouší roli hlavního trenéra v NHL. V AHL už tuto roli zastával u Milwaukee Admirals. Na svém kontě má také 283 odehraných zápasů v NHL a 124 bodů. Jako pravé křídlo hrál za Detroit, NY Rangers a Quebec Nordiques.

Trenér se bude měnit také u Vegas Golden Knights. Druhý nejnovější tým ligy letos poprvé nedošel do play-off, za což zaplatil svým trenérským postem Peter DeBoer. Ten nahradil v lednu 2020 Gerarda Gallanta, ale pondělkem jeho působení u Zlatých rytířů skončilo.

Související obsah

​DeBoerovi asistenti Steve Spott a Ryan McGill dostali rovněž padáka. Generální manažer Kelly McCrimmon řekl, že zatím není znám termín, kdy bude oznámen nový kouč.

Těmito nájezdy skončila šance Vegas na postup do play-off:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události