Hokej

Pastrňák promluvil o smrti syna: Byl jsem dole. Nikomu bych to nepřál

Hokejový útočník David Pastrňák se po konci sezony v Bostonu rozpovídal o uplynulém soutěžním ročníku v NHL, který pro něj byl extrémně náročný. Loni v létě mu totiž uprostřed přípravy zemřel čerstvě narozený syn Viggo. Česká hvězda před novináři ukázala emoce a přiznala, že prošla hodně těžkým obdobím. K zahojení kruté rány podle něj prý pomůže čas a láska. "Nikomu bych to nepřál. Ale lepší dny jsou před námi," uvedl pětadvacetiletý rodák z Havířova.

Pro Pastrňáka byla uplynulá sezona velmi náročná. V červnu loňského roku ho totiž společně s partnerkou zasáhla tragická zpráva. Pouhých šest dní po narození zemřel hokejistův syn Viggo. Pětadvacetiletá hokejová hvězda dlouho nebyla ve své kůži, pak ale začala opět střílet góly jako na běžícím pásu a patřila mezi největší opory Bostonu. 

Po osmifinálové porážce od Caroliny se však Bruins se soutěžním ročníkem rozloučili a Pastrňák se v rozhovoru po konci sezony zmínil i o zesnulém synovi, na kterého se ho novináři zeptali. "Abych byl upřímný, byl jsem hodně dole," řekl český forvard zámořským novinářům. "Snažil jsem se otočit list tak rychle, jak to jen šlo," pověděl. 

Navíc bylo vidět, že s ním cloumají emoce. Mluvil pomalu, vážil slova a vypadalo to, že se musí bránit i slzám. "Bylo to těžké. Jsem rád, že je to pryč," doplnil. "Strávili jsme spolu hrozně málo času. Nemůžu o tom mluvit," řekl smutně. 

​Zároveň prozradil, jak se se ztrátou pokouší vyrovnat. "Čas. Čas a láska. Nikomu bych to nepřál. Lepší dny jsou před námi," uzavřel Pastrňák.

Otázky ohledně zesnulého potomka v zámoří vyvolaly řadu reakcí. Většina fanoušků se shodla na tom, že vůbec neměly zaznít. "Absolutní nula se může ptát na něco takového, jako je tohle," ulevil si jeden z nich.

A přidali se další. Pastrňáka pak hokejoví příznivci ocenili za to, že bez vytáček odpověděl, i když to pro něj muselo být hodně nepříjemné. "Je to srdcervoucí. Je to silný muž, že dokázal odpovědět na tyhle nemožné otázky důstojně," napsal jiný. 

Související obsah

​Na Pastrňáka se však upírají zraky fanoušků i z jiného důvodu. Čeští fanoušci se totiž nemůžou dočkat, až přijede posílit reprezentaci na mistrovství světa, svou účast už přislíbil.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události