MS v hokeji 2022

Do nároďáku míří posila z Washingtonu. Volat se bude také Pastrňákovi a dalším

Do nároďáku míří posila z Washingtonu. Volat se bude také Pastrňákovi a dalším
Zdroj: profimedia.cz

České hokejisty na světovém šampionátu posílí obránce Michal Kempný, jehož Washington o víkendu vypadl z NHL play-off. Osmá posila ze zámoří má do Finska dorazit v pondělí a další jména mohou následovat.

Po sérii 2:4 s Floridou sice pro Kempného skončil boj o Stanley Cup, ale zabojuje o titul mistra světa. Český hokej jeho povolání oznámil v neděli před utkáním se Švédskem. Jednatřicetiletý zadák by se měl k české hokejové reprezentaci připojit v pondělí 16. května. Trenéři pak rozhodnou o jeho zapojení do zápasů.

Kempný, pro něhož to bude již třetí start na světovém šampionátu, se na soupisku zapíše jako osmý obránce místo Davida Musila. "Michal Kempný je obránce s mezinárodními zkušenostmi a věřím, že pro nás bude velmi dobrou posilou. David Musil byl se svou rolí srozuměn už během přípravy ve Švédsku a moc mu děkujeme za jeho profesionální přístup. Zítra ráno by se měl vrátit zpět do České republiky, kde se začne připravovat na další sezonu," řekl generální manažer národního týmu Petr Nedvěd.

Související obsah

​Nároďák má ještě dvě volné pozice a v následujících dnech lze očekávat oznámení i dalších posil. V noci na neděli v play-off skončily týmy s českými hráči Boston Bruins a Toronto Maple Leafs. "Ještě v průběhu dneška zavolám Davidu Pastrňákovi, Tomáši Noskovi a Davidu Kämpfovi a zjistím, jak jsou na tom zdravotně a jestli mají zájem posílit českou reprezentaci na mistrovství," doplnil Nedvěd.

Boston vypadl s Carolinou Hurricanes 3:4 na zápasy. David Pastrňák se s letošní sezonou rozloučil gólem v poslední minutě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události