Tenis

Malečková si na grandslamu opět nezahraje. Padnul i Kopřiva

Český tenista Vít Kopřiva
Český tenista Vít Kopřiva | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Jesika Malečková se ani na čtvrtý pokus neprobojuje do hlavní části grandslamové soutěže. V 1. kole kvalifikace o French Open prohrála s pátou nasazenou Rumunkou Irinou Baraovou. Prohrál také Vít Kopřiva, který ve dvou setech padl s Jesperem De Jongem.

První set se Malečkové vůbec nepovedl. Ztratila hned své první dva servisy a rychle prohrávala 0:4. Pak sice vzala podání i své soupeřce, ale vzápětí přišel rebrejk a nakonec první set ztratila 3:6.

Ve druhé sadě přišlo zlepšení. Ačkoliv si dvakrát nedokázala udržet servis, rumunské soupeřce ho sebrala hned třikrát a zvítězila 6:4. Ještě v průběhu druhého setu ale byla česká tenistka ošetřována.

I rozhodující sada byla přehlídkou ztracených podání. Během prvních čtyř gemů byly úspěšné hráčky pouze na příjmu. Vše se zlomilo za stavu 3:3, kdy Malečková nabídla Baraové jeden brejkbol, který rumunská hráčka ihned využila. Nakonec rodačka z Hořovic prohrála 4:6.

Související obsah

​V hlavní soutěži grandslamu si tak nezahraje ani na čtvrtý pokus. Na Roland Garros se o to pokoušela v roce 2016, na Australian Open letos a o US Open bojovala v roce 2016.

Do druhého kola kvalifikace neprošel ani Vít Kopřiva, který absolutně nestačil na Nizozemce Jespera De Jonga. V prvním setu přišel dvakrát o podání a prohrál 2:6. Ve druhém sice přišlo mírné zlepšení, když přišel jenom o jeden servis. Nicméně na returnu neměl ve druhé sadě ani jeden brejkbol a padl 3:6.

Minulý týden se nedařilo ani Karolíně Plíškové, která v Římě vypadla ve druhém kole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události